Čokoládové košíčky s oříškem

Čokoládové košíčky s ořechovou náplní polité čokoládou a ozdobené lískovým oříškem.


3.716x
60 min

Postup přípravy

Připravíme si papírové košíčky libovolné velikosti. Dají se běžně koupit, lepší jsou menší. Na sporák si dáme kastrůlek s vodou, zapálíme pod ním a dáme do něj rozehřát čokoládovou polevu. Můžeme použít tu, která se prodává hotová v sáčcích, nebo si můžeme sami udělat čokoládu, ale to je pracné.

Až čokoláda zřídne, ustřihneme roh pytlíčku a vždy dáme trochu čokolády do košíčku a štětečkem (osvědčil se aplikátor na oční stíny, ale ne se štětinami) rozetřeme čokoládu po celém košíčku. Tak natřeme všechny košíčky a až ztuhnou, vše opakujeme ještě tak dvakrát, aby v košíčku byla pořádná vrstva a nelámal se.

Pak necháme košíčky v chladu tuhnout i několik dní. Když jsou ztuhlé, připravíme si náplň. Vezmeme si polovinu kostky másla, moučkový cukr a mleté ořechy, vše smícháme do pevné hmoty a pomocí lžičky naplníme košíčky. Nakonec opět čokoládovou polevou ozdobíme a na ještě teplou polevu přilepíme lískový oříšek.

Čokoládové košíčky s oříškem necháme ztuhnout. Dáváme pozor, aby se košíčky nepolámaly. Cukroví je náročné na přípravu a vyžaduje hodně trpělivosti, ale stojí to za to!


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Čokoládové košíčky s oříškem

Zpět na recept