Bílkový chlebíček s ovocem a ořechy

Bílkový chlebíček s kandovaným ovocem je oblíbenou sladkostí, která v mnoha rodinách zdobí velikonoční stůl. Množství ořechů, čokolády a kandovaného ovoce si můžeme v receptu upravit podle chuti.


4.36x
60 min
Podobné recepty

Ingredience

70 gmáslo
7 ksbílek
80 gořechy
0.3 baleníčokoláda na vaření
160 gcukr moučka
160 ghrubá mouka
100 gkandované ovoce

poleva

100 gčokoláda na vaření

podle potřeby

máslo na vymazání
mouka na vysypání

na ozdobu

cukrové zdobení

Postup přípravy

Oříšky nasekáme nadrobno. Stejný postup opakujeme i s čokoládou na vaření. Rozklepneme vejce. Na bílky zvolíme větší nádobu.

Z bílků ušleháme tuhý sníh. Dostatečně pevný sníh poznáme podle toho, že i po otočení nádoby dnem vzhůru, zůstane sníh na svém místě. Pokud si na tento test netroufáme, můžeme sníh rozdělit nožem. Zůstane-li po noži cestička, sníh je hotový.

Postupně a pomalu do bílků vmícháme cukr a opět vyšleháme. Poté po lžících vmícháme hrubou mouku. Oříšky a kandované ovoce předem obalíme v mouce. Rozpustíme si máslo a pomalu jej do těsta vmícháme. Do těsta přimícháme obalené oříšky a kandované ovoce. Na závěr přidáme nasekanou čokoládu a těsto pečlivě promícháme.

Formu na srnčí hřbet vymažeme máslem a vysypeme moukou. Těsto vlijeme do formy a vložíme do vyhřáté trouby. Bílkový chlebíček pečeme 40 minut při 180 °C.

Upečený bílkový chlebíček necháme vychladnout a opatrně vyklopíme. Bílkový chlebíček polijeme rozpuštěnou čokoládou a podle fantazie dozdobíme. Po ztuhnutí jej zabalíme do alobalu a uchováváme v lednici.
user-icon

autor Hanka


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Bílkový chlebíček s ovocem a ořechy

Zpět na recept
Druh jídla
Moučníky
Národní kuchyně
Česká
K příležitosti
Velikonoční recepty

Dostávejte recepty e-mailem

Nechte si pravidelně zasílat dávku čerstvých dobrot přímo do vaší schránky.

Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2021. Všechna práva vyhrazena