bobkový list

bobkový list

Jedná se o sušené lístky vavřínu. Čerstvé listy některých druhů jsou jedovaté. Listy jsou krátké, světle zelené až zahnědlé barvy. Dá se koupit celý i mletý, avšak mletý rychle ztrácí aroma.Čerstvé listy jsou tmavě zelené, kožovité a na povrchu lesklé. Kvalitní sušené listy mají světlezelenou barvu a nežádoucí jsou na ních jakékoliv barevné skvrny. Sušené listy se k nám nejčastěji dováží z Řecka, Itálie a Španělska. Celosvětově největším producentem je Turecko.Bobkový list chutná trpce a je velice aromatický. Tyto vlastnosti se sušením částečně eliminují. Hořkost bobkového listu se báječně doplňuje s kyselými potravinami, neváhejme ho tedy v malém množství přidat ke kyselému zelí či do láku okurek. Dále se hodí ke tmavým omáčkám, zvěřině a rybám. Skvěle s ním ochutíme i pokrmy z brambor a veškeré luštěniny. Při ochucování pokrmu tímto kořením však platí, že méně je více. Také pamatujme, že ho do jídla přidáváme až těsně před dokončením, protože dlouhým vařením hořkne.Více se o bobkovém listu, jeho dalším využití a kuchyňském zpracování, dozvíte v našem článku Bobkový list.

Varianty slova: bobkový list, bobkové listí, bobkového listu, bobkovém listu, bobkovému listu, bobkových listů, bobkovým listům, bobkovými listy

Tip: Hledat recepty obsahující pojem bobkový list

Recepty obsahující pojem bobkový list

Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena