Vaření.czMagazínZdravé mlsání

Zdravé mlsání

Zdravé mlsání

Co všechno víte o jogurtech? Tato lehká pochoutka přispívá jedině dobře našemu zdraví. Jogurty se používají po celém světě v podobě nápojů nebo je to surovina pro vaření. A léčebné účinky jíž potvrdilo mnoho vědců. Jogurt pochází původně z Balkánského poloostrova. Ale jak zaručeně poznáte, že jogurty obsahují vše, co naše tělo potřebuje?

10820×
Musí být zaručeně ŽIVÝ, což znamená že obsahuje " živé " bakterie. Ty nám pomáhají proti všem vetřelcům, kteří se snaží zaútočit na naše střeva a břišní sliznice. Jogurt prý doslova uzdravuje naší střevní mikroflóru a navíc podporuje lidskou obranyschopnost. V jednom gramu jogurtu se nachází několik miliard mléčných bakterií. To však nejsou všechny vlastnosti, kterými se jogurt může pochlubit. Naše tělo z něj těží spoustu vitamínů a dostatek vápníku a fosforu. Jogurty na našem trhu jsou převážně sladké v mnoha variacích a ty přírodní, nesladké se hojně používají jako zálivky na zeleninové saláty. Při výběru se nechte vést jen mlsným jazýčkem a pokud zrovna držíte dietu, nízkotučných jogurtů je na trhu také dost. Foto: Profimedia.cz
user-icon

autor Vilienka

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena