Vaření.czMagazínVaříme ve znamení Býka

Vaříme ve znamení Býka

Vaříme ve znamení Býka

Od 21. dubna do 21. května v době znamení Býka, vítězí jaro nad zimou a vládu přebírá planeta Venuše, což lidi narozené v tomto znamení zasáhne notnou dávkou romantiky, jež jim je po celý život vlastní. O tom svědčí i to, že se v tomto znamení narodila řada slavných spisovatelů. Příkladem může být W. Shakespeare nebo Honoré de Balzac, kterým romantika rozhodně nebyla cizí. A když už jsme u té lásky a romantiky, povíme si, jaké afrodiziakum platí na Býka.

13834×

Největší afrodiziakum Býka je to saturejka. Nejlepší je si z ní připravit odvar, a to tak, že 3 g saturejky spaříme 250 ml vody. Tento odvar pak pijeme po doušcích. Můžeme si ho osladit třeba medem.

V tomto článku se zaměříme převážně na vztah Býka k jídlu a vaření. Začneme od nejútlejšího věku. Býci jsou velkými požitkáři, co se týče jídla a pití, pohyb jim ale moc vlastní není. Proto bychom je již od dětství měli vést ke zdravému stravování. Zamezit přísun tučných, příliš sladkých jídel a upřednostňovat pravidelnou stravu bohatou na vitamíny, minerály a vlákninu.

Býci - dospěláci mají velký smyl pro rodinný život. Milují vaření, práci na zahradě a lenošení. Patří k výborným kuchařům s velkým smyslem pro krásu a kvalitu. A když se to skloubí s jejich fantazií, vznikají pak pod jejich rukama úžasné kulinářské zážitky. Mnozí z nich proto inklinují k práci v gastronomii a uplatňují se jako kuchaři či cukráři.

Patří k velkým milovníkům tradic, proto bychom se neměli nechat pobízet, pozve-li nás na společnou večeři v období Vánoc, Velikonoc či na oslavu narozenin. S přípravou slavnostní večeře si dává načas. Nejprve vymyslí bohaté menu, pak nakoupí potřebné suroviny, a teď se s rozvahou pustí do přípravy nezvyklých lahůdek. Pozor! Býci si potrpí na dobré společenské vychování, a tak nemluvte s plnou pusou a nevylizujte talíř.

Jeho touha po dobrém jídle a pití má však i své stinné stránky. Milují pohodlí a tradiční českou kuchyni, smetanové omáčky, tučná masa, smažená jídla a dorty se šlehačkou. To vše se pak negativně projeví na jejich zdravotním stavu - tloustnou. Jejich strava by proto měla být lehce stravitelná doplněná pravidelným pohybem. Tvrdohlavost, to je vlastnost, která u nich často vede k tomu, že odmítají nové diety či jiné možnosti ke zhubnutí, nechtějí ze svých stravovacích zvyklostí slevit.

Býci, zkuste zvítězit sami nad sebou a začněte více dbát o sebe a své zdraví, vždyť to je to nejdůležitější, co nám umožňuje si užívat života naplno. V příštím díle si povíme o dalším znamení v pořadí - Blíženci.

Více o Vašem znamení najdete na Žena.cz 


Foto: Profimedia.cz

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena