Vaření.czMagazínVánočně vyzdobený byt

Vánočně vyzdobený byt

Vánočně vyzdobený byt

Tu pravou vánoční atmosféru touží znovu zažít snad každý z nás. Jak tomu pomoci? Atmosféru se společně pokusíme vykouzlit výzdobou našeho bytu, domu a zahrady.

10495×

Vánoční nálada k nám sama asi nepřijde, tak jí budeme muset trošku pomoci. Ale jak, ptáte se? Provoníme byt, vánočně jej ozdobíme, a pokud žijeme v domku se zahradou a zbude nám ještě čas ozdobíme i zahrádku. A vězte, že vánoční nálada se dostaví.

Náš dům či byt s vánoční výzdobou

Vánoce jsou už ve dveřích, takže pokud jsme to ještě nestihli, dokončíme vánoční úklid. Vše by mělo být již uklizené, snad už jen povléct čisté povlečení, doprat a dožehlit poslední prádlo. Nezapomeňte, že na Štědrý den nesmí na šňůře viset žádné prádlo, aby to nepřineslo smrt bližního. Ze skříně vytáhneme slavnostní oblečení, uklidíme žehlicí prkno, vypneme pračku, na kamnech zapálíme purpuru a františka.

Teď už nám zbývá jen připravit štědrodenní menu a vyzdobit byt. Ubrusy a dečky, které používáme v průběhu roku, vyměníme za ty sváteční s vánoční tématikou, vánoční hvězdu umístíme do zářícího obalu na květináč. Vyzdobíme okna, ať už na ně nalepíme sněhové vločky, nebo rozsvítíme stále více oblíbené svícínky či zavěsíme vánoční koule, řetězy nebo světelné řetězy. Tohle už bychom měli mít nějaký ten den hotové.

Na konferenčním stolku už nám svítí 4 svíčky na adventním věnci, vedle něj je to pravé místo pro tác s vonícím nazdobeným cukrovím, v přehrávači pustíme vánoční koledy či jiné vánoční písničky, nalijeme vaječný koňak, uklidíme poslední drobnosti na své místo, na zábradlí zavěsíme girlandu zelených větviček, ozdobenou mašlemi a ozdobami, které budeme později používat na zdobení stromečku. Nachystáme si propriety potřebné aranžmá štědrovečerního stolu, zapálíme svíčky v aroma lampičce s olejíčkem vonícím vanilkou, na stůl naaranžujeme mísu s ovocem a ořechy. Připravíme zvoneček tak, abychom o něm věděli pouze my a ne naše děti. Dobalíme poslední dárky. Pokud se u nás najde nějaký ten stoleček či komoda, na které je ještě volné místo, je to právě to ideální místo pro betlém.

Vánoční výzdoba za okny

Doby mrazivých vánočních dní, kdy nám mráz kreslil na okna nádherná díla, jsou bohužel minulostí, a tak alespoň za vyzdobená okna na parapety naaranžujeme truhlíky z jehličnatých větviček, mašlí a zápichů s vánoční tématikou, které jsou snadno k dostání ve většině obchodních domů.

Vánoční zahrada

Říkáte si, jak asi vyzdobit zahradu? Sněhuláka asi letos zase nepostavíme, a tak venkovními světýlky ozdobíme stromek, pokud tam nějaký máme. Do plastových květináčů zapícháme větvičky ve stejném duchu jako truhlíky za okny. A vánočně naladěná je i zahrada.

To nejlepší nakonec

A nyní už snad zbývá jen na nějakou dobu nechat kapříka vyšplouchnout ve vaně a v noci z 23. na 24. prosince ozdobit stromeček, aby to neviděly naše děti, pro které přeci jen chystáme ty Vánoce ze všeho nejraději.

Vánoční stromeček

Kolem dokola stromečku omotáme pravidelně světýlka, zavěsíme ozdoby, pověsíme čokoládová cukrátka, na které se těší nejen naše ratolesti. Přivážeme mašličky, rozhodíme rovnoměrně třepení a obtočíme řetězy. Teď už se jen můžeme těšit na to, až se ráno probudíme a v očích našich dětí uvidíme ten nádherný údiv, štěstí a odraz blikajících světýlek. Veselé Vánoce vám i vašim dětem.

Foto: Profimedia

user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena