Vaření.czMagazínSvatební výslužky

Svatební výslužky

Svatební výslužky

Bývá zvykem poděkovat našim hostům za to, že s námi absolvovali celý nároční svatební den. Dobrou možností jsou takzvané svatební výslužky.

15087×

Svatební výslužky se ovšem mohou rozdávat i před svatbou, zejména na vesnicích bývá zvykem pohostit všechny sousedy. Další výslužky můžete přinést kolegům do práce. Někdo obdarovává výslužkou i fotografa, kameramana, hudebníky, ale i další osoby, které se podílely na tom, aby to ve sváteční den klaplo, tedy třeba i kadeřnici, kosmetičku či dokonce personál restaurace.

Výslužky pro svatební hosty

Svatební výslužku nemusíme dávat každému hostu zvlášť, naopak do větší krabičky naskládejme občerstvení pro každý pár nebo rodinu.

Stejně jako košíčky na svatební koláčky existují i speciální papírové krabičky, do kterých připravíme svatební výslužku. Můžeme si vybrat čistě bílé, ale i barevné krabičky potištěné svatebními motivy. Krabičku můžeme i sami polepit a doladit ke stylu naší svatby, hodí se ozdobit ji prstýnky, umělými květy či mašlemi. Zevnitř krabičku vysteleme neprosakujícím materiálem, vhodný je například pečící papír.

Svatební výslužky spolu se svatební dortem dovezme v předvečer svatby do místa konání hostiny, kde nám je v chladu uloží. Je dobré vzít s sebou ještě několik prázdných krabiček, do kterých můžeme hostům přidat například kousek svatebního dortu nebo řízečky, které zbudou po svatebním rautu. Takovou posvatební snídani jistě každý ocení!

Co patří do výslužek


Klasické výslužky

V typické svatební výslužce by neměly chybět koláčky a další drobné cukroví jako trubičky, roládky, medovník nebo linecké cukroví ve tvaru srdíček. Můžeme připravit i minidorty opatřené konkrétně adresovaným textem například: „Děkujeme, babičko a dědo".

Netradiční výslužky

Méně tradiční obash výslužkové krabičky mohou obstarat svatební minivína či minisekty, miničokolády s etiketami potištěnými našimi motivy nebo malé lahvičky s alkoholem. Vše můžeme bez starostí objednat přes internet na zakázku, případně zakoupit v obchodě klasická vína, odstranit z nich původní etiketu a přelepit vlastním obrázkem. Podobně snadno doma vyrobíme i čokoládky.

Nejedlé výslužky

Netradičním poděkováním pro hosty je decentní hrnek potištěný jmény čerstvých manželů, datem svatby či fotkou. Na památku můžeme nechat vyrobit i skleničky na víno či sekt s vypískovaným textem.

Foto: Pixmac.cz
user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena