Recept na houbovou bramborovou polévku krok za krokem

Recept na houbovou bramborovou polévku krok za krokem

Vyzkoušejte recept na moc dobrou bramborovou polévku s houbami. Je levná, rychlá, zasytí a zahřeje. Na houbovou bramboračku lze použít houby čerstvé i sušené.

24756×

Recept na houbovou bramborovou polévku krok za krokem

1) Příprava surovin. 

Na houbovou bramboračku si připravíme 1/2 kg brambor, 3 - 4 menší mrkve, 1 menší misku sušené zeleniny na polévku (případně 3 lžíce nakrájeného čerstvého celeru a 2 lžíce čerstvé petržele), 1 velkou cibuli, 1 misku sušených hub, 1 - 2 lžičky majoránky, 1 lžičku celého kmínu, 1 lžičku sušeného libečku, 2 - 3 stroužky česneku, 3 - 4 lžíce oleje a 2 lžíce hladké mouky. Nezapomeneme také na sůl a barevný pepř.  

2) Sušené houby předem namočíme do vody (alespoň na 30 minut), aby změkly a zvětšily svůj objem. Poté houby scedíme a překrájíme na menší kousky. 

Brambory oloupeme a nakrájíme na menší kostičky, mrkev oškrábeme a nakrájíme na kolečka. Směs sušené zeleniny namočíme na pár minut do vody, nabude svůj objem, případně použijeme zeleninu čerstvou (celer a kořen petržele).

3) Nyní je postup už zcela jednoduchý. Na lžíci oleje osmahneme cibuli do zesklovatění. Přisypeme mrkev a kostičky brambor. Pár minut za stálého míchání restujeme. 

Přidáme předem namočenou sušenou zeleninu do polévky. 

4) Dále přidáme houby, kmín, sůl, pepř a libeček. 

5) Všechny suroviny na houbovou bramborovou polévku zalijeme horkou vodou (cca 1,5 l) a vaříme asi 10 - 15 minut. 

6) Připravíme si jíšku. V malém hrnci rozpálíme 2 lžíce oleje, přisypeme mouku a za stálého míchání osmahneme.

Opatrně zalijeme 200 ml vody a rozmícháme. Jíšku nalijeme přes cedník do polévky a stále mícháme, aby se neutvořily hrudky. 

Polévku ještě asi 10 minut povaříme, aby se ztratila syrová chuť mouky a dochutíme prolisovaným česnekem a majoránkou. 

7) Houbovou bramborovou polévku podáváme horkou s čerstvým chlebem. 

Houbová bramboračka a finanční náročnost

Za brambory, ostatní zeleninu, koření, olej a hladkou mouku si započítáme zhruba 35 Kč. Houby si při troše štěstí přineseme z lesa. 4 - 5 porcí polévky si tak připravíme opravdu za pár korun. 

Další recepty na bramboračku 

user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz