Vaření.czMagazínRecept na domácí broskvovou marmeládu krok za krokem

Recept na domácí broskvovou marmeládu krok za krokem

Recept na domácí broskvovou marmeládu krok za krokem

Ranní káva a čerstvé pečivo s marmeládou - koho by nelákala tato představa. A domácí marmeláda chutná přece nejlépe. FOTORECEPT na marmeládu z broskví a jablek.

55289×

1) Vybíráme suroviny.

Na vlastní marmeládu z broskví budeme potřebovat 750 g omytých, osušených a vypeckovaných broskví, dále 250 g strouhaných jablek pro zjemnění chuti.

Připravíme si také 1 kg cukru krupice a 1 balíček směsi na marmeládu (Gelfix Klasik 1:1).

2) Sklenice na hotovou marmeládu si přichystáme před samotným vařením.

Před tepelnou úpravou si také nachystáme sklenice pro plnění. Vhodné jsou menší sklenice pro cca 400 - 500 g hotové marmelády. Z uvedeného množství surovin se připraví zhruba 5 sklenic (podle velikosti). Sklenice i víčka umyjeme horkou vodou a osušíme.

3) Vaření směsi na marmeládu.

Omyté, vypeckované a okapané broskve nakrájíme na malé kousky. Jablka zbavíme jádřinců a nastrouháme. Přendáme do většího kastrolu. 2 lžíce cukru smícháme se směsí na marmeládu (Gelfix Klasik) a přidáme k ovoci. Společně přivedeme k varu a za stálého míchání vaříme 1 - 2 minuty. Teprve poté přidáme zbývající cukr a promícháme. Opět přivedeme k varu. Aby byla marmeláda jemná bez velkých kousků ovoce, směs na závěr rozmixujeme pomocí ponorného mixéru. Takto vaříme 5 - 10 minut a naposledy promícháme.

4) Důležité je odebírání pěny, která se tvoří při vaření.

V průběhu vaření směs mícháme a odebíráme lžící pěnu. Dokud se pěna tvoří, marmeláda zpravidla dobře nehoustne. Můžeme provádět zkoušku odebráním lžičky marmelády na talířek. Je-li broskvová marmeláda dostatečně tuhá, lze vaření ukončit.

5) Závěrečná fáze přípravy domácí broskvové marmelády.

Po vaření kastrol odstavíme a připravené sklenice plníme marmeládou.

Po uzavření víčkem otočíme sklenice  asi na 10 minut dnem vzhůru.

6) Jakmile domácí broskvová marmeláda vychladne, málokdo odolá tomu, aby ji neochutnal s dobrým čerstvým pečivem.

Letní ovoce v receptech: Ovocné koláče, marmelády a nepřekonatelná domácí griotka

Višně, meruňky, maliny a rybíz - také už vám letošní úroda tak trochu přerůstá přes hlavu? Máme pro vás pár osvědčených tipů, co s nasbíraným ovocem.

Letní

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena