Vaření.czMagazínPosilujte svou imunitu každý den těmito smoothie drinky, které jsou plné antioxidantů

Posilujte svou imunitu každý den těmito smoothie drinky, které jsou plné antioxidantů

Posilujte svou imunitu každý den těmito smoothie drinky, které jsou plné antioxidantů

Podpora našeho imunitního systému by měla být právě teď v této nepříznivé situaci naší hlavní prioritou. Takže pokud hledáte zaručený přírodní způsob, kterým posílíte svůj organismus, inspirujte se těmito lahodnými smoothie drinky, které vás mimo jiné nabíjí energií po celý den.

87×
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Vaření.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah
Jak posílit imunitu co nejlépe?
Smoothie jsou známé díky tomu, že dokáží nejen zasytit, ale jsou také skvělým zdrojem vitamínů a tělu prospěšných látek. Abyste své ranní smoothie podpořili v účinnosti co nejvíce, můžete do něj přidat různé doplňkové ingredience, mezi které například patří rakytníkový sirup, maca, šťáva z aloe vera, chlorella nebo proteiny Gym Beam apod.

1.     Ananasové smoothie

Budete potřebovat smíchat:

·        ¼ ananasu,

·        1 oloupané kiwi,

·        1 lžičku čerstvého zázvoru,

·        hrstku listové kapusty,

·        šťávu z ½ citronu,

·        1 šálek mandlového mléka.

Ananas je pro imunitní systém skvělý díky vysokému obsahu antioxidantů a bromelainu, který napomáhá jakémukoli zánětu v těle, trávení a problémům s dutinami.

Kiwi je také plné antioxidantů, vlákniny a vitamínů K a E. Zázvor je známý svými antioxidačními a silnými protizánětlivými účinky, a také zmírňuje bolesti svalů a napomáhá s nevolnostmi.

Listová kapusta patří mezi superpotraviny, protože obsahuje velké množství antioxidantů, vitamíny C a K a vlákninu.

2.     Mangové smoothie

Budete potřebovat smíchat:

·        1 šálek mandlového mléka,

·        1 velký zralý banán,

·        1 pomeranč,

·        ½ lžičky kurkumy,

·        1 šálek kousků manga.

Mango je nejenom chutné, ale také je plné vitamínu C, A a E, které jsou pro posílení imunity nezbytné. Mango je také bohaté na antioxidanty a vlákninu.

Pomeranče obsahují také spoustu antioxidantů díky vitaminu C a mají protizánětlivé vlastnosti, vlákninu, folát, draslík a vápník.

Kurkuma se od pradávna využívá k léčebným účelům, je bohatá na antioxidanty a má také protizánětlivé vlastnosti – pomáhá při odbourávání usazeného plaku v tepnách a zmírňuje bolesti při artritidě. Kurkuma také pomáhá posílit imunitní systém zvýšením regulační kapacity imunitního systému v těle.

Banány nabízí přirozenou energetickou podporu. Kromě toho, že obsahují draslík a železo, nabízejí také příznivou regulaci cukru v krvi. Mandlové mléko obsahuje vitamín E a vitamíny skupiny B, jako je železo.

3.     Smoothie mix

Budete potřebovat smíchat:

·        4 šálky listové zeleniny (špenát a kale),

·        ½ čerstvého ananasu,

·        1 oloupaný pomeranč,

·        1 oloupané kiwi,

·        2 lžíce mletého lněného semínka,

·        1 šálek čistého řeckého jogurtu,

·        1 šálek bobulovitého ovoce,

·        ½ - 1 šálek vody na zředění.

Pamatujte, že zdravá výživa je klíčová k podpoře imunity, takže čím více vitamínů a minerálů, tím lépe pro naše těla.

Toto smoothie je skutečnou bombou látek posilující imunitu. Při koupi řeckého jogurtu se zaměřte na obsah živých a aktivních kultur, které stimulují imunitní systém v boji proti nemocem. Jeho součástí by měl být také vitamín D.

Stejně jako kale, tak i špenát patří mezi superpotraviny. Obsahuje folát, který pomáhá tělu produkovat nové buňky a opravovat DNA. Jeho součástí je i vláknina a antioxidanty, jako je vitamin C, zinek a další.

Kiwi obsahuje vitamíny C, D, B6, B12, K, zinek, kyselinu listovou, vlákninu a další živiny. Toto ovoce je ideální pro posílení imunitního systému a při prevenci proti nachlazení nebo nemocem.

Omega-3 mastné kyseliny a ligany posilující imunitní buňky najdete v lněném semínku.

Bobulovité ovoce – jako jsou zejména borůvky obsahují sloučeniny zvané stilbenoidy, které spolu s vitaminem D zvyšují expresi genu pro lidský kathelicidinový antimikrobiální peptid (CAMP), co se podílí na imunitní funkci.

Máte rádi smoothie? Jaký je váš oblíbený recept?
user-icon

autor Kubik

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena