Vaření.czMagazínNetradiční kuchyňské elektrospotřebiče

Netradiční kuchyňské elektrospotřebiče

Netradiční kuchyňské elektrospotřebiče

Kromě obligátních spotřebičů, jako je myčka, vařič či varná konvice, existuje na trhu řada dalších spotřebičů, které nám vykouzlí v kuchyni pohodu při vaření.

10229×

Kuchyňské elektrospotřebiče zaženou žízeň

Vinotéka

Malé skříňky za pár tisícikorun i velké skříně blížící se cenou ke statisícům, to jsou domácí vinotéky. Dokáží dát vínu tu správnou teplotu. Dražší typy dokonce mají několik teplotních zón, takže na správnou teplotu můžete chladit zároveň různé druhy vín.

Odšťavňovače

Již za dva tisíce můžete získat pomocníka pro přípravu zdravých ovocných a zeleninových šťáv. Určitě si však připlaťte za typ, který ze syrových plodů dokáže získat téměř 100% šťávy. Dobrou investicí jsou i odšťavňovače s více než dvěma rychlostmi, které zpracují tvrdé i měkké druhy.

Výrobník čokolády

Jednoduše vezmeme čokoládu, nalámeme ji, zalijeme mlékem a otočíme knoflíkem. Za pár minut je připravena lahodná horká čokoláda, se kterou oslníte své hosty.

Elektrická výčepní pípa

Na zahradě si můžeme otevřít soukromou hospůdku díky elektrickému stáčecímu zařízení. Dámy, zauvažujte nad tím, zda byste ho svým mužským protějškům za pět tisíc korun nepořídily.

Drtič ledu

S drtičem vykouzlíme ledovou tříšť jako stvořenou do koktejlů i do igelitových pytlíků, když nás po přemíře lahodného pití bude bolet hlava.

Mlýnek na kávu

Máte rádi espresso? Zakupte si tedy mlýnek na kávu, který kávová zrna namele podle vámi požadované hrubosti.

V čem dnes uvařit?

Pomalý hrnec

Co takhle se poohlédnout po pomalém hrnci, který za jednorázovou investici v podobě dvou tisícikorun připraví večeři, zatímco nakupujeme, sportujeme či zařizujeme záležitosti na úřadech?

Fritovací hrnec

Smažené potraviny obecně nejsou nic zdravého, ovšem pokud použijeme fritovací hrnec, budou přeci jen méně mastné. Na trhu je i typ s automatickou filtrací oleje, kdy je pročištěný olej odčerpán do samostatné nádoby, kterou lze vyjmout a uchovávat v chladu.

Vařič vajec

Až sedm vajec najednou dokáže uvařit malý přístroj v ceně v řádu stokorun. Vajíčka usadíme do kalíšků, čímž se zároveň perforuje skořápka, a pak stačí jen nastavit termostat na požadovanou tvrdost vajec.

Stolní gril

S elektrickým grilem si můžeme doma oživit atmosféru letních večerů, i když udeří třeskuté mrazy. Pokud si koupíme typ s hladkou deskou s nepřilnavým povrchem, užijeme gril také pro smažení lívanců, bramboráků nebo volských ok.

Netradiční elektrospotřebiče v kuchyni

Kráječ potravin

Býval snad v každé domácnosti, ale dnes je spíše v pozadí. Salámy, sýry či pečivo se s ním ale krájí stále stejně pohodlně.

Výrobník zmrzliny

Domácí zmrzlina chutná rozhodně lépe než kupovaná, obzvlášť když je s láskou dělaná. Na trhu se nachází řada výrobníků s potěšitelnou cenou kolem dvou tisíc.

Čokoládová fontánka

Zpestřením každé oslavy, o kterém se ještě dlouho bude vyprávět, se určitě stane čokoládová fontána. Kouskům ovoce obalených v teplém kakaovém krému se totiž nic nevyrovná.

Elektrický nůž

Kdo ví, jak obtížně se porcuje například zmrzlé maso, určitě zatouží po této pomůcce. "Minipila" je šikovná také na krájení ananasu, melounu nebo dýní.

Více či méně užiteční kuchyňští pomocníci nemusejí být napájeni jen elektřinou. O dalších zajímavých kouscích, které by mohly obohatit vaši kuchyň, si povíme příště.

Foto: Profimedia

user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena