Vaření.czMagazínNejvětší světoví jedlíci

Největší světoví jedlíci

Největší světoví jedlíci

V minulém článku jsme si pověděli něco o českých rekordmanech v disciplínách týkajících se konzumace velkého množství potravy na čas. Dnes se podíváme, jak si vedou jedlíci za hranicemi.

17802×
Na začátek je nutno říci, že rekordmanem se může stát v podstatě kdokoliv. Některé disciplíny jsou totiž natolik bizardní, že je velká pravděpodobnost, že se o ně nikdo předtím ani potom už nepokoušel. Za všechny lze jmenovat například konzumaci jednotlivých zrnek rýže pomocí čínských jídelních hůlek, kdy na překonání světového rekordu stačí sníst jich za 3 minuty více než 64. Dalším zvláštním úkolem je konzumace jednotlivých vinných hroznů pomocí plastové lžičky. Jakýsi pan Hand jich za 3 minuty zvládl nabrat a sníst 133 a už je v Guinnessově knize rekordů. Podobně nesmyslný je výkon Kena Edwardse, který se neštítil 24 živých švábů. Za minutu bylo po nich.

Nejzajímavější rekordy

Celkem 47 sendvičů se sýrem snědených za deset minut má vedle svého jména napsáno Joey Chestnut. Pár měsíců před tím přitom vytvořil další rekord, tentokrát spořádal 50 hotdogů. Krátce poté mu byl ovšem rekord odebrán díky věčnému rivalovi, "bezednému" Japonci Takeru Kobayashimu. Ten dokázal sníst 53 a 3/4 hotdogů za 12 minut a přitom váží necelých 60 kilogramů! Další prvenství drží v pojídání hovězích mozků. Snědl neuvěřitelných 57 kusů za 10 minut. Marc Quinquandor se postaral o světový rekord díky 144 snědeným hlemýžďům, jež zmizeli v jeho útrobách za úctyhodných 11 minut a 30 sekund. Zda si je musel i sám vyndávat z ulit sice nevím, co je však jisté, že se mu jeden z podobných kousků stal osudným. Po zkonzumování 72 plžů ve tříminutovém čase později zkolaboval a zemřel! I mezi ženami se najdou velké gurmánky. Mezi největší jedlíky světa totiž patří i drobná, 50kg vážící Američanka Sonya Thomas. Za život získala již přes tucet různých světových rekordů. Za všechny lze jmenovat 432 ústřic, které v ní zmizely za 10 minut. Nebo ženský světový rekord v konzumaci hotdogů, jenž díky ní činí 37 kusů během 12 minut. Ještě neuvěřitelnější je výkon 65 natvrdo uvařených vajec spořádaných za 6 minut a 40 sekund. A jaký je podle ní nejlepší trénink? Chodit do bufetů s neomezenou konzumací jídla. Zda po její návštěvě na švédských stolech vůbec něco zbude, se mi zjistit nepodařilo. Dalším zvláštním prvenstvím se může chlubit Dustin Phillips. Ten dokázal brčkem vyzunknout 400g kečupu, což odpovídá jedné střední lahvi, za 33 sekund. Bez jedné 50 snědených koblih s polevou je rekordem Erica Bookera. Nasoukal je do sebe za 8 minut. Mimo jiné je také držitelem rekordu v pojídání cibule. Rekord činí 240g za 1 minutu. Dalším terčem světového rekordu se stala zmrzlina. Věřte nebo nevěřte, Cookie Jarvis za dvanáct minut snědl něco přes 4,7 litru vanilkové! Na tiramisu zřejmě neměl Timothy Janus po svém výkonu dlouho chuť. Během šesti minut neváhal pozřít téměř 2 kilogramy tohoto italského dezertu. V článku o českých jedlících byl zmíněn světový rekord Tomáše Hoserka, který v časovém limitu 1 minuta spořádal 1565g melounu. Jim Reeves vytvořil světový rekord při patnáctiminutovém limitu. 6,5kg melounu pro něj byla hračka. Co říci závěrem? Překonávání světových rekordů a snaha být nejlepší je lidstvu vlastní už od nepaměti. Co se týče těchto soutěží, jsou spíše šou pro diváky. Pro soutěžící je takové počínání dosti nebezpečné a po těchto soutěžích nezřídka končí na pohotovosti. Zaujaly vás české a světové rekordy? Pokoušeli jste se někdy také o nějaký rekord? Mohli byste konkurovat mistrům světa? Foto: Profimedia.cz
user-icon

autor Sarkak

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena