Vaření.czMagazínLéčivý čaj sayonara

Léčivý čaj sayonara

Léčivý čaj sayonara

Japonský prášek sayonara je pro vás možná velkou neznámou. Ale protirakovinné a omlazující účinky takto podávaného zeleného čaje vás možná přinutí jej aspoň vyzkoušet.

28815×

Sayonara - zelený čaj v prášku

Jak sám název napoví (sayonara znamená japonské pozdravení), dává tento prášek "sbohem" všem zdravotním problémům. Protože jsou Japonci uznáváni jako nejzdravější národ na Zemi, jejich přírodní medicína je stále více součástí i západní společnosti. A tak i čaj z prášku sayonara se stále více probojovává na náš stůl. Při hojném popíjení na sebe účinky nenechají dlouho čekat. Spolu se správnou životosprávou navrací životní vitalitu a přirozenou imunitu, která v oslabení propouští do organismu veškeré škodliviny, viry, bakterie a následně nemoci. 

Nápoj třetího tisíciletí posiluje a léčí

Zelený čaj během zpracovávání neprochází fermentací, proto je tak zdravý a uznávaný i v lékařství. Čaj si do doby než se použije, zachová svou přirozenou barvu a původní obsah léčivých látek. Do popředí lze dát tzv. EGCG, zázračnou látku zvanou epigalokatéchingalát, působící jako blokátor rakovinových buněk.

Kromě tohoto účinku je ideální prevencí proti mozkovým příhodám, onemocněním cév, infarktu myokardu a cukrovce. Je výborný proti křečovým žilám, migréně, snižuje obsah cholesterolu a má silný antioxidační účinek. Prášek sayonara působí i proti poruchám paměti, kazivosti zubů, paradentóze, má antibiotický a protiplísňový účinek. Léčí kožní nemoci, impotenci, zabraňuje infekcím a ničí viry, celkově zvyšuje imunitu.

Podstata účinku zeleného prášku sayonara

A čím to je, že je čaj sayonara tak účinný? Hlavními složkami působící na naše zdraví jsou:

  • katechin - snižuje riziko rakoviny a eliminuje výskyt již vzniklých nádorů, má vysoké antioxidační účinky
  • vitamín C - šálek nápoje sayonara obsahuje až třikrát více vitamínu C než citron
  • vitamíny skupiny B - obsah "béček" v prášku sayonara je tak vysoký, že se mu nevyrovná žádná jiná rostlina
  • kofein - díky pomalému uvolňování nepůsobí nárazově jako jiné "povzbuzovače", a proto zdravě stimuluje rytmus nervového systému

Podáváme čaj sayonara

Při přípravě čaje ze zeleného prášku typické vůně není vhodné používat kovové náčiní, proto v balení bývá přiložena umělohmotná lžička. Prodává se po stogramovém balení, ale v některých prodejnách jej seženeme i po sáčcích.  Protože se připravuje asi z poloviny čajové lžičky, kterou v hrnku pouze zalijeme horkou (ne vřící) vodou, vydrží nám balení až na 200 šálků. Po zalití čaje sayonara pouze zamícháme, necháme ustát a pijeme ihned, jakmile čaj trochu vychladne. Je možné i druhé přelití. Sayonara je čaj zásaditý, proto se slazení nedoporučuje. Denně se doporučuje vypít alespoň 3 hrnky  čaje sayonara nebo jím nahradit celý pitný režim, ale to až po čase, kdy si tělo na popíjení tolik ozdravného nápoje trochu zvykne.

Foto: Profimedia

user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena