Kde nakupovat bezlepkové výrobky?

Kde nakupovat bezlepkové výrobky?

Poradíme Vám, jak v obchodním řetězci Globus poznáte bezlepkové výrobky.

9766×

Bezlepkové výrobky jsou výrobky speciálně určené pro správné dodržování bezlepkové diety - neobsahují lepek. V současné době vám Globus nabízí v oddělení suchých potravin v obchodech na 70 druhů výrobků speciálně určených pro bezlepkovou dietu a přes 120 výrobků z vlastní výroby v řeznictví.

Jak naleznete bezlepkové výrobky v hypermarketech Globus?

  • Bezlepkové výrobky označujeme oranžovým symbolem přeškrtnutého klasu.
  • Většinu bezlepkových výrobků u nás najdete soustředěných v jednom regále. Nabídku neustále aktualizujeme a přizpůsobujeme aktuální poptávce.
  • Tyto speciální výrobky můžete doplnit tzv. přirozeně bezlepkovými potravinami, mezi které patří např. rýže, kukuřice, brambory, pohanka, sója, amarant, luštěniny, maso, vejce, mléko, ořechy, ovoce, zelenina, káva, čaj a další.
  • Díky své kvalitě je většina uzenin z vlastní výroby Globus přirozeně bezlepková, navíc jsou testovány Výzkumným ústavem potravinářským v Praze.
  • Uzeniny z vlastní výroby, které jsou bezlepkové, poznáte podle přeškrtnutého klasu na etiketách nebo obalech našich výrobků.

Co je to bezlepková dieta?

Celoživotní bezlepková dieta je základní a ničím nenahraditelnou léčbou celiakie. Bezlepková dieta znamená úplné vyloučení lepku z potravy. Lepek je bílkovinný komplex obsažený v obilných zrnech - pšenice, ječmene, žita a ovsa. Při dodržování bezlepkové diety, jsou obiloviny nahrazovány takovými produkty jako jsou rýže, kukuřice, brambory, pohanka, sója a amarant. Lepek ovšem může být obsažen v celé řadě potravin, kde jej laik nepředpokládá (např. instantní pokrmy, hořčice, kečup, uzeniny, kypřící prášky, zmrzlina). Jako bezlepkové, mohou být suroviny a potraviny označovány pouze tehdy, obsahují – li méně než 10 mg gliadinu ve 100 g sušiny

Foto: Pixmac.com

user-icon

autor Vilienka

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2021. Všechna práva vyhrazena