Vaření.czMagazínEnergetické nápoje od A po Z 2.díl

Energetické nápoje od A po Z 2.díl

Energetické nápoje od A po Z 2.díl

Energetické nápoje zaplavily trh. Pokud vás zajímá, jak je to možné a kdo za tím vším stojí, tak si rozhodně nenechte ujít druhý díl seriálu o energetických nápojích. Tentokrát se zaměřením na výrobce.

Nápoje
21259×
V prvním díle seriálu o energetických nápojích jsme objevili podstatu těchto zázračných tekutin. Druhý díl věnujeme výrobcům, u kterých porovnáme jejich strategii.

Trh a výrobci energetických nápojů

V České republice působí přibližně 5 velkých tuzemských výrobců energetických nápojů a několik zahraničních. Prakticky každý z nich vyrábí kromě svého energetického nápoje také další výrobky. Ať už jde o alkoholické nápoje, ledové čaje, ledové kávy a podobně. Čeští výrobci pomalu, ale jistě dobývají i zahraniční trhy. Důležitá je vynalézavost a schopnost zaujmout potenciální zákazníky. Většina výrobců propaguje své výrobky na hudebních festivalech nebo sportovních utkáních. Prostě tam, kde jsou energetické nápoje nejžádanější a nejpoužívanější. Stojany a chladničky plné těchto nápojů také nalezneme na čerpacích stanicích, kde si je může zakoupit každý unavený řidič. V následujícím soupisu nalezneme názvy společností působících na českém trhu v oblasti energetických nápojů. U každého výrobce jsou uvedeny jeho výrobky a také způsob, jakým se snaží oslovit své zákazníky.

PINELLI, spol. s r.o. - Čáslav, CZ

Vyrábí: Semtex (3 druhy), Erektus, Truck Power, ISO Sprint, Detox restart drink Česká společnost Pinelli má velký podíl na trhu s energetickými nápoji v České republice. Vyrábí své vlastní plechovky a snaží se vyrábět více druhů nápojů s různým obsahem aktivních látek. Každý z výrobků chutná i vypadá jinak a je koncipován tak, aby účinkoval v odlišných zátěžových situacích. Například Truck Power je určen řidičům, ISO Sprint sportovcům a Detox restart drink je pro všechny, kdo si večer užívají a ráno se chtějí rychle postavit na nohy. Semtex si řada spotřebitelů dokáže spojit s festivalem SemtexCulture a několika pravidelnými hip hopovými a rockovými koncerty po celé České republice. Sama firma Pinelli uvádí, že SemtexCulture je nový komunikační kanál směřující k mladým lidem. Velice mladou a moderní záležitostí je příprava různých míchaných alkoholických i nealkoholických nápojů i když na obalu energetických nápojů takřka vždy nalezneme upozornění, abychom je nekonzumovali s alkoholem.

TECFOOD, s.r.o. - Praha 6, CZ

Vyrábí: Kamikaze, Kamikaze sugarfree Další česká firma, která rozhodně není pozadu. Jako novinku prezentuje svůj nápoj ve verzi bez cukru a dohání tak svou českou i světovou konkurenci. Společnost Tecfood vidí svou šanci hlavně na tanečních party a v hudebních klubech. Jako sponzor figuruje nápoj kamikaze na předních českých halových akcích, kde vystupují přední světoví diskžokejové. Tecfood samozřejmě nesmí se svým Kamikaze zůstat pozadu ani co se týče sportu a proto sponzoruje hned několik českých extrémních sportovců.

Al-Namura, spol. s r.o. - Kralupy nad Vltavou, CZ

Vyrábí: Shock! Kdybychom měli označit vycházející hvězdu nebo skokana roku v oblasti energetických nápojů, byl by to rozhodně Shock! Tento energetický nápoj se chutí i složením vyrovnal světovým kvalitám a to všechno navíc za bezkonkurenční cenu a v takřka libovolném množství. Shock! respektuje to, že si mladí lidé nemohou kupovat drahé drinky, a také se snaží vyhovět v typu a objemu balení. Samozřejmě je k dostání klasické 0,25 l balení v plechovce i v plastu, ale také mnohem příjemnější 0,5 litrové balení a dokonce můžeme zakoupit 1l energetického nápoje v PET lahvi, což jistě uvítáme, pokud chystáme oslavu s přáteli nebo náročný sportovní den ve dvou lidech. Plastové láhve s uzávěrem jsou v případě sportovců jistě praktičtější záležitostí než klasické plechovky. Ještě chybí Shock! bez cukru a Shock! dříve či později porazí konkurenci.

Red Bull GmbH - Fuschl am See, AT

Vyrábí: Red Bull, Red Bull sugarfree Red Bull snad nemusíme představovat. Jde o celosvětovou jedničku a energetický nápoj, který vám dává křídla, je dnes tak známý, že začíná šlapat na paty i Coca-Cole. Zdařilé reklamní slogany, vlastní sportovní akce a jedinečná chuť jsou zárukou dobrého odbytu. I když například nepijete žádné energetické nápoje, budete vědět, že s Red Bullem můžete lítat nebo závodit v originální soutěži nazvané Red Bull káry či Red Bull letecký den. Nebo fandíte stáji Red Bull ve světovém seriálu Formule1. Není ani divu, že tak úspěšná společnost má stáje hned dvě. Ta druhá se skrývá pod názvem Torro Roso. Red Bull se kromě sportu angažuje i v oblasti umění v podobě projektu Red Bull Music Academy, který naleznete zde: http://www.redbullmusicacademy.com Pokud máte svůj vlastní energetický nápoj, který vám chutná, neváhejte se o to s námi i s ostatními čtenáři podělit v diskuzi pod článkem. Foto: Profimedia.cz
Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena