Vaření.czMagazínDalibor Gondík pokřtil novou restauraci

Dalibor Gondík pokřtil novou restauraci

Dalibor Gondík pokřtil novou restauraci

V restauraci City Café Cosmopolit se děly věci. Slávek Boura se pokoušel učit vařit Evu Aichmajerovou, dívky Miss Pompeová a Čechovská fotily novináře, Josef Klír pochválil dobrou práci berlínského designéra Žeňji Glosche. Dalibor Gondík pokřtil restauraci a nakrojil dort společně s majitelkou restaurace Gayane Breiovou.

5202×
Za přítomnosti médií a celebrit byla v Praze ve Spálené ulici otevřena pozoruhodná kosmopolitní restaurace. Dalibor Gondík při té příležitosti vyzpovídal její majitelku: „Koncepce City Café předpokládá, že si zde každý najde své místo podle svých představ a momentální chuti a nálady. Do Konceptu se přenáší duch a tep velkoměsta, kosmopolitnost je vyjádřena různorodostí designu, kuchyně, zahraničních zkušeností majitelů i jazykovou pestrostí návštěvníků. Každé ze dvou poschodí City Café Cosmopolit má odlišný charakter a umožňuje splnit jakékoliv požadavky a přání našich hostů.
Hosté restaurace by měli cítit příjemnou auru již v přízemí, kde na ně z vestavěných polic s desénovými předměty dýchne hravá, domácká atmosféra. I restaurace v patře je vytvořena podle potřeb hostů. Restaurační stoly se střídají s pohodlnými divany, vyzývajícími k posezení nad dobrým jídlem, skvělou kávou, internetem nebo nad vodní dýmkou. Jsme připraveni i na business snídaně, obědová meníčka, romantické večeře ve dvou nebo na uzavřenou společnost,“ ochotně prozradila Gayane Breiova.

Berlínský designér Žeňja Glosch skromně popovídal o svých podobných projektech v Moskvě a New Yorku a svěřil všem přítomným tajemství matné šedé na zdech, která se míchala z 8 barev. Grafiky, visící šikmo na zdi, jsou tak umístěny záměrně, aby nepůsobily nudně a vzbuzovaly trochu chaosu a života v restauraci. Josef Klír pochválil řešení interiéru restaurace a práci kolegy a potvrdil význam zajímavého designu jak v restauraci, tak na talíři.

Šéfkuchař Jan Brei připravil všem přítomným hostům skvělý gastronomický zážitek a představil menu, které je, stejně jako design, kosmopolitní. „V jídelním lístku máme jídla evropská, ale i česká, jsou zde představeny i zajímavé prvky z azijské kuchyně a dokonce i arménské speciality. Připravujeme i nové sushi menu.“

Program pro celebrity a novináře byl nabitý vařením. Naaranžovat jídlo na talíř není žádná legrace. Slávek Boura a Eva Aichmajerová natáhli potravinářské rukavice a pustili se do práce. Předkrm, hlavní jídlo a desert podle Boury a Aichmajerové se bude prodávat celý měsíc za zvýhodněnou cenu 199 Kč.

Miss Sympatie 2007 a 2008 Veronika Pompeová a Romana Čechovská vzaly bulvár do svých rukou. Tentokrát se nezvykle obrátily role, když krásné slečny fotily novináře v choulostivých situacích a ne naopak. Z povzdálí vše sledovala vycházející seriálová hvězda ze sitcomu Comeback Kristýna Leichtová a Lenka Fialová s manželem a malou dcerkou. Z akce vzešlo mnoho zajímavých fotografií, které můžete vidět na obrazovce v City Café Cosmopolit.

A co popřát na závěr restauraci? Ať si všichni hosté odnášejí mnoho „Cosmopolitních“ zážitků z oblasti gastronomie a designu.
Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2023. Všechna práva vyhrazena