Vaření.czReceptyVýborný dort s pudinkovým želé a piškoty

Výborný dort s pudinkovým želé a piškoty

Výborný dortík nejen na narozeniny. A co je na něm nejlepší? Ingredience se dají obměnit podle chuti a fantazie. Tak jdeme na to.


5.02x
45 min

Ingredience

těsto

1 miskamarmeláda
1 balenípiškoty

poleva

1-4 hrnkyvoda
1-8 lžiccukr moučka
4 balíčkyvanilkový cukr
1 sklenicejahodový kompot
4 balíčkyvanilkový pudinkový prášek

Postup přípravy

Piškoty slepime marmeládou. Já používám meruňkovou, ale dá se použít jakákoli (jahodová, borůvková apod.). Slepenými piškoty vyskládáme dno dortové mísy. Vezmeme kompot, jaký kdo má rád. Tady je zas nespočet variant, od mandarinkového po jahodový. Já používám kompot jahodový. Z kompotu oddělíme ovoce od šťávy. Šťávu vlijeme do skleničky a jahody (nebo jaké kdo má ovoce) rozmačkáme vidličkou a dáme do kastrůlku vařit. Přidáme trochu vody (odhadem půl hrnku až hrnek), dále čtvrtinu nebo půlku oddělené šťávy z kompotu a 2 vanilkové cukry. Ovoce lehce povaříme asi 7 minut a hlídáme, aby se nevypařila voda. V případě potřeby trochu vody dodáme. Mezitím do hrníčku plného studené vody nasypeme 2 vanilkové pudinky, zamícháme a přilijeme do vařícího kastrůlku. Umícháme tuhé želé. Podle chuti ještě dosladíme. Nalijeme no na piškoty. Znovu poklademe piškoty, na další vrstvu už nepoužíváme marmeládu, pouze je jimi poklademe. Celý dort necháme vychladit. Po vychlazení dáme do kastrůlku zbytek šťávy z kompotu, přidáme trochu vody a cukr. Opět umícháme 2 vanilkové pudinky v hrnečku a přilijeme do kastrůlku, umícháme želé, v případě potřeby přidáme cukr a šup nahoru na piškoty. Dort necháme opět vychladnout v lednici. Výborný dort s pudinkovým želé a piškoty se dá jakkoli obměnit, další vrstva by klidně mohla být pouze pudinkové želé či pudinkové želé z jiného kompotu a s jiným ovocem.
Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...

Poslat recept Výborný dort s pudinkovým želé a piškoty

Zpět na recept
Druh jídla
Dezerty
Národní kuchyně
Recepty z české kuchyně

Dostávejte recepty e-mailem

Nechte si pravidelně zasílat dávku čerstvých dobrot přímo do vaší schránky.

Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena