Slavnostní slaný dort

Ne každého chlapa potěší sladký dort plný krémů, zkuste jej překvapit tímto slaným dortíkem, určitě bude mile překvapen.


4.616x
90 min

Postup přípravy

Kuřecí prsa rozklepeme na tenké plátky a posypeme grilovacím kořením, solí, pepřem a kořením na gyros. Míchané mleté maso připravíme jako na sekanou(náplň 1) a také tak ochutíme. Jen pro chuť přidáme opět trochu koření na gyros. Vejce nakrájíme na plátky.

Dortovou formu vyložíme slaninou a po té kuřecími prsy. Prsa dáme na dno a okraje tak, aby přesahovala přes formu, protože jimi pak celý dort uzavřeme. Na prsa dáme polovinu mletého masa. Maso poklademe kolečky vajíček, okurkou, párkem a salámem. Můžeme použít jakékoliv potraviny, záleží na chuti. Na vše rozprostřeme zbylé mleté maso. Nakonec celou směs přikryjeme přečnívajícími kousky kuřecích prsou.

Troubu předehřejeme na 175 °C. Dortovou formu s masem dáme do plechu s vodou, aby se vytékající omastek v troubě nepálil. Během pečení je pak možné vodu dolévat a vypečenou šťávu přelévat prsa, aby nebyla suchá. Slavnostní slaný dort pečeme asi 90 minut. Záleží na zbarvení, barva by měla být zlatavá a maso uvnitř propečené.

Upečený slaný dort vyndáme z formy, poklademe plátky sýra a vložíme zpět do teplé trouby, aby se sýr rozpustil. Slavnostní dortový dort ozdobíme podle fantazie a můžeme podávat.
user-icon

autor Maca007


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Slavnostní slaný dort

Zpět na recept