Rodinná barevná pizza

Recept na dobrou domácí pizzu, kterou obložíme oblíbenými surovinami. Těsto je za 15 minut připravené, kynout necháme však více jak hodinu.


4.58x
15 min

Postup přípravy

Těsto začneme připravovat z mouky, kterou nasypeme do větší mísy. Uděláme si důlek, do kterého nalijeme sklenku teplé vody, ve které jsme zcela rozmíchali droždí s cukrem.

V další sklence teplé vody promícháme důkladně 20 g soli. Ke slané vodě přidáme olej. Sklenku nalijeme na mouku. Zbytek teplé vody máme u sebe s mísou s moukou.

Těsto začneme rukama zpracovávat. Postupně přidáváme vodu. Těsto musí být dobře zpracované a pružné. Pokud má těsto dobrou konzistenci, nemusíme dávat celou vodu. Na těstě si dáváme opravdu záležet, musí být hladké, měkké a pružné. Z těsta vytvoříme kouli, kterou vložíme do pomoučněné větší mísy a přikryjeme utěrkou. Těsto musí být v teple. Necháme kynout hodinu i více, musí se nám zdvojnásobit objem.

Dobře vykynuté těsto natáhneme na vymaštěný plech. Prostředek je tenčí, hrany povytahujeme a pomažeme hojně rajčatovou omáčkou promíchanou oreganem a olejem.

Základ na pizzu máme. Teď již záleží na nás, co nám chutná, ozdobíme třeba šunkovými plátky, grilovanými papriky, lilky, tuňákem, mozzarellou. Nezapomeneme posypat oreganem. Rodinnou barevnou pizzu pečeme na 250 °C ve vyhřáté troubě asi 15 minut, pěkně do křupava.

Rodinnou pizzu nakrájíme a ještě teplou vychutnáváme.

Tip: Můžeme udělat kulaté 4 pizzy o průměru 30 cm.
user-icon

autor null


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Rodinná barevná pizza

Zpět na recept