Palačinkový dort se šunkou a kozím sýrem

Milujete palačinky, salát, tvaroh, kozí sýr a studené? Tohle všechno dohromady představuje tento jednoduchý slaný dort.


5.02x
35 min

Postup přípravy

Nejprve si připravíme základní těsto na palačinky. Můžete použít i svůj osvědčený předpis. Mouku prosejeme, přidáme mléko, vejce, olej, špetku soli a cukru a vyšleháme těsto, ze kterého usmažíme přibližně 5 velkých palačinek. Palačinky dáme vychladnout.

Cibuli oloupeme a společně s pažitkou ji nasekáme na drobné kousky. Přidáme tvaroh, ocet, sůl a pepř a vše společně promícháme.

Salát propláchneme a rozebereme na jednotlivé listy, které osušíme - například v ruční odstředivce. Na první palačinku rozložíme salátové listy a na ně rozprostřeme asi třetinu tvarohové směsi. Přiklopíme druhou palačinkou, kterou potřeme kozím sýrem.

Přiklopíme třetí palačinkou, na kterou opět položíme salátové listy a rozprostřeme druhou třetinu tvarohové směsi. Na čtvrtou palačinku položíme plátky šunky. Poslední palačinku položíme na vršek dortu a potřeme zbytkem tvarohové směsi.

(Při střídání vrstev nemusíme postupovat přesně podle receptu, ale můžeme postupovat podle chuti).

Palačinkový dort se šunkou a kozím sýrem dáme asi hodinu vychladit a můžeme podávat, jako hlavní chod nebo předkrm. Skvělým dopňkem k tomuto dortu je sklenice kefíru nebo mléka.


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Palačinkový dort se šunkou a kozím sýrem

Zpět na recept