Ořechové řezy - medovník

Vynikající ořechové řezy - jednodušší medovník a méně sladký. Recept na snadný moučník z dvou plátů těsta s ořechovou náplní a vanilkovým krémem.


5.08x
60 min

Postup přípravy

Na těsto smícháme hladkou mouku, cukr krupici, jedlou sodu, vejce, med, vodu a těsto rozdělíme na dvě části. První část těsta vyválíme na nižší plech a dáme péct na 8 - 10 minut do trouby předem vyhřáté na 180 °C. Na druhý plech také vyválíme zbylé těsto a na těsto naneseme náplň z ořechů.

Na náplň na pánvi orestujeme cukr, máslo a med, potom přidáme nadrobno nasekané vlašské ořechy a ještě chvíli restujeme. Já raději nechávám větší kousky ořechů, ale záleží na každém. Plech s těstem a ořechovou náplní dáme také péct na stejnou teplotu i dobu jako první plát těsta.

Na krém smícháme mléko, hladkou mouku, solamyl, cukr moučka, vanilkový cukr a uvaříme do hladkého krému a necháme za občasného míchání vychladit. Do zchladlého krému zašleháme máslo. Krém naneseme na vychladlý korpus bez oříšků a na vršek zaklopíme druhý díl a opatrně stáhneme z pečícího papíru.

Příprava ořechových řezů vypadá složitě, ale výsledek za to stojí, je to vynikající moučník, který doma dlouho nevydrží.
user-icon

autor fralena


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Ořechové řezy - medovník

Zpět na recept