Ořechové medové řezy

Recept na moučník z medu a ořechů.


3.137x
0

Postup přípravy

Den předem si uvaříme uzavřenou plechovku salka ve vodě. Vaříme ji tak 90 - 120 minut. Do druhého dne ji necháme vychladnout.

Nejprve si dáme připravit karamel. Máslo s velkými lžícemi medu rozpustíme. Ořechy nasekáme a spolu s cukrem je vmícháme do másla. Směs mírným táhnutím vaříme (při nižší teplotě) do zhoustnutí. Nezapomeneme ji míchat.

Zatím si připravíme těsto. Sodu rozpustíme v mléce. Heru rozpustíme a vlažnou ji spolu s mlékem zpracujeme s ostatními surovinami v těsto. Těsto rozdělíme na 2 díly. První díl rozválíme, propícháme vidličkou a upečeme na pečícím papíře. Druhý díl rozválíme, dáme na plech s pečícím papírem. Nahoru dáme karamel a pečeme.

Během pečení si připravíme krém. Mléko svaříme spolu s pudinkovým práškem. Vzniklý pudink necháme vychladit. Máslo utřeme a postupně do něj vmícháme polovinu uvařeného salka, cukr a pudink. Krém necháme aspoň trochu vychladit.

První díl těsta pokapeme rumem a potřeme švestkovými povidly. Rozetřeme na něj krém a přiložíme druhý díl těsta s ořechy.

Ořechové medové řezy zatížíme a necháme 48 hodin uležet. Pak je nakrájíme a můžeme podávat.
user-icon

autor egroups5


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Ořechové medové řezy

Zpět na recept