Nesquick řez se šlehačkou

Nenáročný recept na kakaový moučník se šlehačkovou náplní. Je to takový obyčejný řez, ale když vás honí mlsná, bude se hodit.


5.01x
45 min

Postup přípravy

Vejce s cukrem dáme šlehat ve šlehacím stroji zhruba na 15 minut. Po ušlehání hmotu opatrně smícháme s prosátou hladkou moukou, polohrubou moukou a kakaem. Těsto dávkujeme na dva plechy s pečícím papírem a roztíráme kartou, popřípadě stěrkou.

Pláty na nesquick řezy pečeme zhruba 5 - 10 minut při 200 °C. Jestli jsou pláty hotové, poznáme tak, že když se dotkneme povrchu plátů, tak se těsto vrací na svůj původní tvar. Po vyjmutí z trouby pláty vyjmeme z plechů na mřížku nebo na volnou plochu a necháme je zchladit. Kdyby jsme nechali pláty na horkém plechu, tak by nám plát ztvrdl.

Po vychladnutí odstraníme papír a oba pláty spojíme ušlehanou šlehačkou smíchanou s kakaem. Nesquick řez dáme do ledničky, aby nám trochu navlhnul. Hned poté můžeme podávat. Pokud nechceme takovou obyčejnou buchtu, tak se nebojme experimentovat a vylepšit nesquick řez čokoládou nebo jiným krémem.

Nesquick řez se šlehačkou podáváme ke svačině s šálkem kávy nebo čaje. Doufám, že vám můj řez bude chutnat. I obyčejná buchta dokáže zahnat mlsnou.


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Nesquick řez se šlehačkou

Zpět na recept