Můj slaný dort

Slaným dortem určitě potěšíte oslavence, který nemá v lásce sladké. Recept na výbornou sváteční pochoutku připravenou podle chuti a fantazie.


4.816x
90 min

Postup přípravy

Nejprve poskládáme 4 toustové chleby do čtverce a pořádně je pomažeme česnekovou pomazánkou. Na pomazánku dáme libovolný salám - já jsem dala šunku a vysočinu. Než salám přiklopíme druhou vrstvou chlebů, tak je zlehka pomažeme, jen aby se přilepily.

Druhou vrstvu toustového chleba namažeme šunkovým pomazánkovým máslem a položíme plátky sýru. Potom zase přiklopíme chleby a pomažeme opět česnekovou pomazánkou, následně dáme salámy a takhle střídáme pomazánky, aby na každé vrstvě chleba byla jiná. Postup opakujeme, dokud nezískáme požadovanou výšku.

Jestli je slaný dort po stranách nerovný, tak jeho kraje odkrojíme. Vrch i boky dortu pomažeme zbylou pomazánkou a můžeme posypat strouhaným sýrem. Nakonec dort podle libosti ozdobíme.

Můj slaný dort podáváme jako chuťově neodolatelné sváteční pohoštění.
user-icon

autor DanulaMat


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Můj slaný dort

Zpět na recept
Druh jídla
Chuťovky
Národní kuchyně
Česká

Dostávejte recepty e-mailem

Nechte si pravidelně zasílat dávku čerstvých dobrot přímo do vaší schránky.

Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2021. Všechna práva vyhrazena