Kuřecí kutil

Nevíte co uvařit k obědu či k večeři? Co takhle kuřecího kutila? Hotovo za necelých 45 minut bez přípravy.


5.04x
45 min

Postup přípravy

Koupíme jedno balení kuřecích prsních řízků, které omyjeme a naporcujeme na kousky. Necháme si rozmrazit mraženou zeleninu WOK - asie. Všechno maso v misce promícháme s olejem, doporučuji cca 1/2 hrnku, přisypeme trochu soli dle vlastní chuti a malou špetku koření. Zatím si směs odložíme do ledničky.

Nakrájíme si žlutou, červenou a zelenou papriku na kousky, od každé stačí necelá půlka, na jak velké kousky krájíme, záleží na každém. Dále použijeme až 5 malých cherry rajčátek a každé rozkrojíme na 4 dílky. Můžeme přidat i půl rozkrájeného velkého rajčete. Vše si smícháme v misce.

Na pánvi si rozpálíme olej. Doporučuji zhruba 1/2 hrnku oleje a dále podle potřeby, nemělo by se na pánev dostat více oleje než maximálně jeden celý hrnek, počítejte i ten, co již máte v misce s masem. Na rozpálený olej vyložíme maso z lednice a jemně do zbělání osmažíme. Přidáme misku s paprikami a rajčátky a opět mícháme. Hlídáme maso a postupně přisypeme kari koření - doporučuji od značky AVOKÁDO. Kari koření do pokrmu vysypeme celé, jídlo tím nepokazíme. Můžeme přidat i špetku bazalky.

Když paprika s rajčaty začnou pouštět šťávu, zalijeme celou pánev 1/2 sklenicí vody a poté již vaříme na pánvi. Pokud nám kuřecí kutil začne bublat a na okrajích se nám vytvoří takový žlutý povláček, vše je na správné cestě, není to však podmínkou.

Jako příloha ke kuřecímu kutilovi poslouží nejlépe rýže nebo pečivo.

S těmito surovinami je jídlo dostačující pro 3 osoby. Pro více postačí navíc kuřecí prsa, 1,5 velkého rajčete, 7 cherry rajčat, půl celé každé papriky, jeden celý hrnek oleje (plus zbytek v misce) a 2 balíčky koření.
user-icon

autor Cikwa


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Kuřecí kutil

Zpět na recept