Kouzelný koláč

Tento vynikající dezert dokazuje, že si můžete dovolit jíst chutné sladkosti, a přitom nebudete porušovat zásady zdravé výživy.


3.163x
15 min

Postup přípravy

Tofu nakrájíme na kostky. Ovoce důkladně omyjeme, podle potřeby oloupeme, nakrájíme na plátky a v zakryté misce dáme do chladničky. Otrubové vločky dáme do plastového sáčku a rozdrtíme dřevěným válečkem na těsto. Nízkotučný margarín a 2 lžíce jablečného džusu dáme do rendlíku a zahříváme za občasného zamíchání, dokud se tuk nerozehřeje. Potom do něj vmícháme otrubové vločky. Směs upravíme do dortové formy o průměru 23 cm s odnímatelným dnem a přitlačíme vařečkou. Tofu a jogurt nahladko rozmixujeme a dáme do misky. Zbývající jabIečný džus nalijeme do misky ze žáruvzdorného materiálu, posypeme želatinou a necháme 5 minut stát. Misku postavíme nad mírně vroucí vodu a džus s želatinou zahříváme nad párou 5 minut, dokud se želatina nerozpustí. Potom ji tenkým praménkem nalijeme za stálého šlehání do směsi jogurtu a tofu. Směs naneseme do formy na otruby. Koláč dáme na hodinu do chladničky. Koláč vyjmeme z formy a přeneseme na talíř. Navrch upravíme ovoce a můžeme podávat. Zdroj: Nízkotučné pokrmy , edice 100 nejlepších receptů
Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...

Poslat recept Kouzelný koláč

Zpět na recept
Druh jídla
Dezerty
Národní kuchyně
Česká

Dostávejte recepty e-mailem

Nechte si pravidelně zasílat dávku čerstvých dobrot přímo do vaší schránky.

Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2021. Všechna práva vyhrazena