Koule sv. Mikuláše

Oříškovo-čokoládové koule. Nepečené cukroví, které můžeme připravit již na sv. Mikuláše.


4.191x
45 min
2×

Postup přípravy

Lískové oříšky umeleme. Bílou čokoládu rozlámeme na kousky. Vodu přivedeme k varu. Na pánev vložíme moučkový cukr, který zalijeme vařící vodou, přidáme změklý tuk a čokoládu. Zahříváme a mícháme, dokud se vše nerozpustí. Potom vlijeme kondenzované mléko a velmi pozvolna, za pilného míchání, přivedeme k varu. Jakmile hmota zhoustne, pánev odstavíme a necháme prochladnout. Do prochladlé sladké hmoty vpracujeme umleté oříšky a tvoříme kuličky ve velikosti vlašského ořechu. Opět necháme podchladit. Potom koule sv. Mikuláše poléváme čokoládou a sypeme oříšky nebo kokosem. Oříškovo-čokoládové koule nám uskladněné v plastové krabičce vydrží až do Vánoc.

Videorecept: Sobí lízátka - sladké překvapení pro děti na Mikuláše

Mikuláš je za dveřmi a možná ještě tápete, čím děti obdarovat. Buďte originální, připravte dětem sladké překvapení v podobě sobích lízátek. Postačí kulaté sušenky, čokoláda a slané preclíky s marcipánem a lentilkami k dozdobení.

Videorecept:

Kvíz: Jak dobře znáte zvyky, tradice a pořekadla spojené s adventem a novým rokem?

Připravili jsme si pro vás pár otázek, které prověří vaše znalosti o vánočních zvycích, tradicích, pořekadlech a dalších zajímavostech spojenými s vánočními svátky, oslavou Silvestra a začátkem nového roku. Pojďme na to :-)

Kvíz:

Vyzkoušejte také recept na hříšně dobré Bounty tyčinky


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Koule sv. Mikuláše

Zpět na recept
Druh jídla
Cukroví
Národní kuchyně
Česká
K příležitosti
Vánoční recepty

Dostávejte recepty e-mailem

Nechte si pravidelně zasílat dávku čerstvých dobrot přímo do vaší schránky.

Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2021. Všechna práva vyhrazena