Dort s krémovým tvarohem

Dort z lineckého těsta plněný tvarohovou náplní s vanilkovou chutí. Recept vhodný pro jakoukoli oslavu.


4.516x
120 min
3×

Postup přípravy

Nejdříve si připravíme linecké těsto. Prosetou mouku promícháme s oběma cukry, do středu rozklepneme vajíčka, rozdrobíme změklé máslo a nastrouháme citronovou kůru. Ze surovin vypracujeme hladké těsto, které necháme asi 1 hodinu odležet v chladu.

Mezitím si připravíme tvarohovou náplň. Žloutky oddělíme od bílků. Z bílků spolu s cukrem vyšleháme tuhý sníh. Žloutky ušleháme s tvarohem, změklým máslem, solamylem, čerstvou vanilkou a citronovou kůrou v hladkou tvarohovou směs. Pak do směsi lehce vmícháme bílkový sníh.

Z těsta rozválíme placku silnou asi 3 mm. Dortovou formu vyložíme i po stěnách lineckým těstem a po okraj naplníme tvarohovou směsí. Podle vlastní chuti můžeme do tvarohu přidat několik kousků čokolády. Dort pečeme v předtopené troubě při 160 °C přibližně 60 - 70 minut. Po 35 - 40 minutách pečení zmírníme teplotu na 145 - 150 °C a zvolna dopečeme.

Vychladlý dort i s formou vložíme přes noc do lednice a necháme ztuhnout. Teprve druhý den tvarohový dort uvolníme z formy a podáváme ke kávě nebo čaji.
user-icon

autor Jarka-P


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Dort s krémovým tvarohem

Zpět na recept