Černá a bílá - kokosovo-kakaový dort

Jednoduchý a rychlý recept na výborný dortík, který není moc sladký.


3.04x
60 min

Postup přípravy

Na těsto smícháme polohrubou mouku s kakaem, sodou a solí a promícháme. Můžeme přidat i kousky čokolády - nejlepší je hořká. V jiné míse rozmixujeme cukr s máslem. Můžeme použít půl másla a půl oleje - neviděla jsem v tom rozdíl.

Do hladké pěny poté postupně přidáme vejce, vanilkový cukr a případně nastrouhanou citronovou kůru. Pomalu zamícháme sypkou směs do tekuté a těsto dáme na plech. Použila jsem kulatou dortovou formu cca o průměru 20 cm.

Formu s těstem dáme péct na 35 - 40 minut do trouby předem rozehřáté na cca 180 - 200 °C. Nejlépe dort po cca půl hodině zkontrolujeme špejlí a podle toho protáhneme nebo zkrátíme dobu dalšího pečení. Upečený dort necháme vychladnout.

Na ozdobu jsem použila klasickou šlehačku se ztužovačem a se zamíchaným kokosem, ale lze určitě použít i jakýkoli krém, který máte rádi. Nakonec dort posypeme strouhaným kokosem.

Černá a bílá - kokosovo-kakaový dort je dobrý a lehký a spíše než sladký je hořký, a to díky kakau a hořké čokoládě. Pokud použijeme šlehačku na ozdobu, uchováváme dort v lednici.
user-icon

autor Kolikokoli


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Černá a bílá - kokosovo-kakaový dort

Zpět na recept