Buffyho tvarohové kuličky posypané perníkem

Velmi jemné tvarohové kuličky s nastrouhaným perníkem. Jednoduchý a rychlý recept na sladký pokrm.


4.835x
20 min
5×

Postup přípravy

Smícháme dohromady tvaroh, vejce, špetku soli, cukr moučka, dětskou krupici a strouhanku. Určitě je lepší použít měkký tvaroh prodávaný v kostce, protože u tvarohu z vaničky se kuličky budou pravděpodobně lepit na ruce. Vše dobře promícháme v tuhou hmotu a tvoříme kuličky o velikosti asi 3 - 4 cm. Dovnitř kuliček můžeme dát půlku zavařené višně, ale není to nutné. Kuličky dáme vařit na 5 - 8 minut do vroucí vody. Když kuličky vyplavou na povrch, ihned je vytáhneme. Na přípravu perníkové sypání smícháme nastrouhaný perník s cukrem moučka a posypeme touto směsí hotové kuličky. Poté polijeme kuličky rozpuštěným máslem a podáváme. Buffyho tvarohové kuličky posypané perníkem podáváme jako chutný sladký pokrm.


Sladké obědy do vaší kuchařky: 8 zaručených receptů na teplá sladká jídla


Teplé a sladké hlavní chody, které potěší nejen děti. Vždyť kdo by odolal buchtičkám se šodó, plněným bramborovým knedlíkům s ovocem nebo klasické žemlovce s jablíčky? Obědy ve sladké podobě jsou spíše českou specifikou, ale proč ne. Občas je každý z nás rád zařadí do jídelníčku. Zkuste tyto prověřené recepty.


Sladké


Výběr těch nejlepších receptů: Domácí knedlíky nasladko i naslano


Češi je milují - knedlíky na jakýkoliv způsob! Kynuté, bramborové, plněné uzeným i ovocem. Přinášíme vám výběr těch nejlepších receptů.


Výběr

user-icon

autor j.nemcik


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Buffyho tvarohové kuličky posypané perníkem

Zpět na recept