Americká pizza od Andrey

Pořádná americká pizza z kynutého těsta. Vyplatí se jednou zhřešit a ochutnat! Z tohoto množství ingrediencí připravíme 3 středně velké pizzy.


5.02x
150 min

Postup přípravy

Připravíme si kvásek: Droždí vysypeme do velké misky, přidáme cukr a teplou vodu. Vše rozmícháme a necháme kynout v teple (cca 15 minut).

Připravíme si těsto: Smícháme mouku se solí a přidáme ke kvásku, dále přidáme mléko a kefírové mléko. Máslo rozpustíme v mikrovlnce a necháme trochu vychladnout - vše smícháme (ruka/mixér), necháme těsto znovu kynout v teple.

Ingredience si zvolíme podle vlastní chuti. Sugo (protlak, oregano, bazalka), sýry (nastrouháme na hrubo), ostatní ingredience nakrájíme podle potřeby. My dáváme na jednu pizzu cca 200 g sýra (mozzarella, eidam, gouda).

Připravíme si pekáč s pečícím papírem. Namastíme si ruce olejem, těsto promícháme a rozdělíme ho na 3 stejně velké díly.

První třetinu rozložíme na pekáč do požadovaného tvaru pizzy. Pokud chceme sýrové okraje, zabalíme proužky sýra do okrajů pizzy. Tento základ pomažeme sugem. Dále pokládáme ingredience podle naší chuti.

Americkou pizzu vkládáme do rozehřáté trouby na 200 °C na 10 - 15 minut.

Ostatní pizzy připravujeme a pečeme stejným způsobem.

Pizza může být i vegetariánská, jde pouze o zvolení ingrediencí na pizzu.

Naše oblíbené příchutě:

Quattro formagi: Sugo, mozzarella, eidam, gouda, niva

Primavera: Sugo, mozzarella, šunka, uzený sýr, kukuřice

Frutti di mare: Sugo, mozzarella, šunka, mořské plody
user-icon

autor Andrea


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Americká pizza od Andrey

Zpět na recept