Zlepšovací nápady v kuchyni

Zlepšovací nápady v kuchyni

Někdy nepotřebujeme ani tak změnit vzhled naší kuchyně, jako spíše ji upravit z praktického hlediska. Často bývá potřeba najít místo pro další pracovní plochu.

14241×

Chcete-li obnovit nebo vylepšit kuchyni, možná vás překvapí, že stačí jen změnit dvířka kuchyňské linky - natřít je jinou barvou nebo otapetovat. Kuchyň je rázem úplně jiná. Ovšem získání další pracovní plochy bývá složitějším úkonem.

Pracovní plocha

Další pracovní plochu můžeme získat tím, že si uřízneme dřevěnou desku tak, aby přesně zakrývala dřez. Tím se pracovní deska prodlouží. Vedle sporáku je potřeba mít žáruvzdornou plochu na odkládání horkých hrnců. Tu získáme tím, že na pracovní desku v jedné řadě vyrovnáme žáruvzdorné obkladačky, hezky budou vypadat s kuchyňským vzorečkem.

Nevyužitá místa v kuchyni

V rozích kuchyňské linky, které nelze využívat pro práci, můžeme ukládat menší kuchyňské spotřebiče, třeba rychlovarnou konvici, najde se zde i místo pro kuchyňský robot.

Držák na nože

Ostré nože můžeme ukládat v podélném otvoru vyřezaném v zadní části kuchyňské linky za zásuvkou. Musíme však dát pozor na to, aby šla zásuvka bez problému zcela zavřít a otevřít..

V malé kuchyni můžeme namontovat sklopnou pracovní desku, kterou podle potřeby necháme složenou, nebo ji naopak rozložíme. Pokud máme dvě horní skříňky dál od sebe, využijeme prostor mezi nimi k přimontování závěsné tyče, na které může být zavěšeno kuchyňské náčiní (třeba naběračky). Bude to vypadat pěkně a navíc budou vždy po ruce.

Osvětlení pracovní plochy

Bodové světlo

Při výběru upřednostníme takové, které si můžeme zamířit na určité místo podle potřeby. Umístíme ho na stěnu nad pracovní deskou, či na dno horních skříněk. Oslňující světlo opatříme stínidlem. Proti horku částečně pomohou zářivky. Mírně pohlcují horko vznikající v kuchyni. Plochy určené k různým účelům například jídelní kout nebo pracovní deska musí být osvětleny zvlášť.

Úložný prostor

Do skříňky pod dřezem a tam, kde se připravuje jídlo, umístíme koš na odpadky, aby byl co nejblíže a neběhali jsme s odpadem po celé kuchyni. Pod horní skříňky můžeme umístit věšák na papírové ručníky, ty je dobré mít vždy po ruce - při přípravě jídla se může něco vylít, rozsypat a občas si potřebujeme otřít ruce. Mezi dvě kuchyňské skříňky umístíme vysunovací věšák na utěrky. Budou schované a přitom po ruce. Chceme- li si vyrobit praktický odkapávač na talíře, odmontujeme dno horní skříňky nad dřezem, dovnitř připevníme držák na talíře. Voda z umytého nádobí bude kapat do dřezu. Skříňka bude zavřená, takže talíře nebudou vidět

Foto: Profimedia

user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2021. Všechna práva vyhrazena