Vaření.czMagazínZáklad k ovocným polévkám

Základ k ovocným polévkám

Základ k ovocným polévkám

Polévka je součástí hlavního jídla, tvoří obvykle jeho úvod. Polévku podáváme v hlubokých talířích, hlubší misce nebo v šálku se dvěma oušky. Studené ovocné polévky můžeme podávat i ve skleněném poháru.

3057×

Vhodné ovoce na polévku

Mezi nejvhodnější ovoce na přípravu zdravé ovocné polévky patří jablka, hrušky, meruňky, broskve, jahody, maliny a borůvky. Ovocné polévky připravujeme jak z čerstvého šťavnatého ovoce, tak i z ovocných šťáv. Pokud zrovna nemáme čerstvé ovoce, můžeme použít i ovoce mražené nebo ovocný kompot. Ovoce do polévek můžeme mixovat či lisovat, část ovoce můžeme nakrájet na kostičky, popřípadě menší ovoce ponecháme vcelku.

Zahušťování ovocných polévek

Ovocné polévky z čerstvého ovoce není potřeba mnoho zahušťovat. Pro zahuštění použijeme trochu škrobové (solamyl), bramborové nebo kukuřičné moučky. Polévky také můžeme zahustit piškotovými drobky, ovesnými vločkami nebo strouhaným tvrdým perníkem.

Přísady do polévek

K docílení lahodné harmonické chuti ovocných polévek můžeme použít například skořici, jemně mletý hřebíček nebo vanilku. Ovoce sladší mícháme s ovocem kyselejším. K letnímu a velmi zralému ovoci přidáváme pro zvýraznění chuti kyselinu citronovou, která polévku obohatí vitamínem C. K dochucení můžeme také použít citronovou, pomerančovou či mandarinkovou šťávu. Milovníci grapefruitu mohou k dochucení použít i šťávu z tohoto exotického ovoce.

Příprava ovocných polévek

Studené ovocné polévky připravujeme (samozřejmě mimo ovoce) z vody, mléka, kondenzovaného mléka, ovocné šťávy, případně z kvalitního bílého vína.

Ovoce s kořením, můžeme použít i celou skořici a badyán, které před zahušťováním vyndáme, mírně povaříme (rozvaříme), zahustíme a necháme provařit. Ovocné polévky není potřeba doslazovat, pouze ke kyselejšímu ovoci přidáváme vanilkový či moučkový cukr nebo tekutý med. Polévky ze zralých letních jablek (hrušek) můžeme obohatit kousky sekaných vlašských ořechů, rozinkami nebo plátkem pomeranče.

Před podáváním ovocné polévky dáme vychladit a doplníme je několika kousky celých plodů.

Foto: Photos.com
user-icon

autor Vilienka

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena