Vaření.czMagazínVýbava pro vaši kočičku – nejen pro kotě

Výbava pro vaši kočičku – nejen pro kotě

Výbava pro vaši kočičku – nejen pro kotě

Výbava pro kočku je oproti té psí trochu náročnější. Máme pro vás hned několik tipů, bez kterých se váš kočičí domov neobejde.

Rady
412×
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Vaření.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Krmivo pro kočky

Granule pro kočky jsou důležité, nejen proto, že brousí kočičí zoubky, ale obsahují také důležité živiny. Vybírat můžete z nepřeberného množství nejrůznějších chutí, vůní a velikostí. Že své kočičky rádi rozmazlujete? Pak byste jim rozhodně měli dopřát chutné konzervy a kapsičky pro kočky nebo lahodné pamlsky, díky kterým budou blahem vrnět. Máte doma mlsný kočičí jazýček nebo jazýčky? Dopřejte vašim kočkám kvalitní výživu. Granule, kapsičky a jiné pamlsky, najdete na Hawaji.

Přepravky pro kočky 

Základem každé kočičí výbavy je bezesporu přepravka pro kočku. V žádném případě nelze kočičku jen tak vzít do ruky. Kočky všeobecně nerady mění prostředí a pokud jede do neznámého prostředí, například na chatu, nebo k veterináři, snadno se vyděsí a je tedy potřeba zamezit tomu, aby vám po cestě neutekla a byla v klidu. Ideální je obyčejná plastová přepravka, kterou pořídíte za pár stovek. Není potřeba kupovat žádné výstřednosti. Hlavním kritériem pro přepravku je „nepropustnost“, tedy zda celý výrobek drží pohromadě a ani aktivní zvíře se z ní nedostane.       

Kočičí toaleta 

Jakkoliv se nám to může zdát zvláštní nebo zajímavé, vykonávání potřeby je pro každou kočku alfou a omegou jejího života. Narozdíl od psa, který hrabáním zvyšuje množství svých pachových stop, kočka své výkaly naopak zahrabává, aby stopy před ,,predátorem nebo stopařem“ zlikvidovala. Dobře zvolené místo pro vykonání potřeby jí zajistí, že jí ostatní zvířata nevystopují. Ne nadarmo dává kočka nejčastěji najevo svou nespokojenost právě vylučováním mimo svůj kočičí záchod. Výběru toalety pro kočku je tedy třeba věnovat značnou pozornost. A s tím se zároveň pojí také výběr pořádného steliva a dalšího příslušenství.       

Škrabadla pro kočky 

Nechcete, aby vám kočka ničila váš nábytek a zároveň, aby neměla příliš dlouhé drápky? Proto do své domácnosti nutně potřebujete škrabadlo pro kočky. Jedná se o nezbytnou součást chovatelských potřeb, pokud je ve vašem domě nebo bytě právě kočka. Škrabadlo je nejen útočištěm, hračkou, ale i odpočívadlem a vlastně snem a kvalitně stráveným časem každé kočičky. 

 

Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena