Vaření.czMagazínV hlavní roli lednice

V hlavní roli lednice

V hlavní roli lednice

Pořizujete si novou lednici? Nemáte přehled, co můžete čekat od designového kousku? Aktuální přehled o moderních lednicích a jejich funkcích navíc.

2525×

Lednice v moderně zařízené kuchyni

Trendové lednice zaujmou nejen vzhledem, ale i převratnými funkcemi. Nejenže udrží potraviny déle čerstvé, lépe zmrazené, ale zdánlivé drobnosti z nich udělaly techniku s takzvaným šestým smyslem, jednoduše to lednicím myslí za nás. O co všechno jde? 

Ledničky promyšlené do posledního detailu

Lednice mají kromě vychytaného vnitřního uspořádání také nově řešené vnitřní osvětlení, inteligentní technologii s funkcí Fresh Control, která se stará uvnitř lednice o udržení optimální vlhkosti. U řady nových ledniček jsou speciální přihrádky - poličky na víno, boxy na mléčné výrobky či přihrádky na bobulové plody. Některé luxusní modely jsou vybaveny teleskopickými (vysouvacími) zásuvkami pro snadnější přístup.

Potraviny zůstanou čerstvé díky speciálním funkcím

Lepší chlazení a rozhánění vzduchu ventilátorem pro rovnoměrnou cirkulaci uvnitř lednice, to je vybavení těch nejlepších lednic na trhu, zejména třídy A+++. Díky této funkci jsou chlazeny opravdu všechny potraviny bez rozdílu. Speciální boxy na zeleninu a ovoce, případně na ryby a maso (Vitamin-Safe, Fresh case) tak zajistí čerstvý stav potravin o mnoho déle než jsme byli zvyklí u běžných chladících přístrojů.

Například firma Liebherr přišla s funkcí BioFresh, která zaručuje ideální klima při teplotě těsně nad nulou a za ideální vlhkosti. Potraviny si uchovají vitamíny a vzhled až třikrát déle než v klasické chladící části. Trvanlivost zajišťují zásuvky DrySafe, kam ukládáme maso, ryby a mléčné produkty, dále pak Hydrosafe, kde se dobře povede zelenině a ovoce díky vyšší vlhkosti vzduchu.

Některé ledničky na špičkové úrovni můžeme ovládat i pomocí LED displeje s podsvícením. Mrazák se může pyšnit také otočným zařízením na výrobu ledu se snadnou obsluhou. Dalšími bonusy jsou různobarevná provedení, designové tvary dvířek, ergonomické řešení madla. Lednice jsou opatřeny ochranou proti bakteriím, tzv. systémem ochrany zdraví (dle druhu výrobce nazváno SilverNano či Hygiene Active) a fungují na principu působení LED světla a stříbrného filtru.

Cestovní lednice na úrovni

Cestovní ledničky (autochladničky) jsou nedílnou součástí našeho putování po světě. Klasické termoelektrické (vrtulkové) chladničky jsou stále v prodeji, ale na trhu jsou již mnohem lepší kousky. Například kompresorové autochladničky italského výrobce mají lepší výkon, nižší spotřebu energie a překvapivým rozpětím vnitřní teploty od plus 10 do mínus 30 stupňů. Chlazení, mražení (prakticky odděleno), objem až 40 l a šikovné uspořádání, kdy do tak malého prostoru postavíme i dvoulitrovou lahev s pitím. Nechybí vnitřní osvětlení, madla pro přenášení a systém proti vybití, proto se o autobaterii svého auta obávat nemusíme. 

Foto: Photos.com

user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena