Vaření.czMagazínTitanové nádobí v naší kuchyni

Titanové nádobí v naší kuchyni

Titanové nádobí v naší kuchyni

Když se řekne titan, každý si může představit něco jiného. Někdo bájné obry z pravěkých bájí s výjimečnými vlastnostmi, někdo kov, který se pro svoji odolnost a nepřilnavost používá na vysoce namáhané součásti kosmických raket, někdo úchvatné šperky z hladkého, břidlicově šedého kovu, další titanové nádobí, které má všechny tyto vlastnosti - je krásné, vysoce odolné a navýsost užitečné.

5964×

Jak se titan dostal do kuchyně?

Kdyby lidstvo nebylo od přírody tak velmi pohodlné, pravděpodobně bychom dosud žili v jeskyni, chodili obaleni v kůžích a jedli syrové maso. Naštěstí pro nás, to někomu přišlo nepohodlné a možná i méně chutné. Raději vynalezl postupně oheň, kamna a nádobí.

Lidé si začali pochutnávat na opečených, šťavnatých kotletkách. Ale protože nic na světě není dokonalé, možná jim kazilo chuť pomyšlení, jak budou muset drhnout připálené pánvičky.

Na řadu přišel teflon. Hladký, nepřilnavý povrch, na který se připravované potraviny nepřichytávaly, při vaření bylo potřeba méně tuku, takže jídlo bylo zdravé…

Ale opravdu bylo tak zdravé? Teflon při přehřátí může uvolňovat jedovaté sloučeniny, které mají neblahé následky na náš organismus. Navíc je náchylný k oděru a musíme spolu s ním používat speciální kuchyňské pomůcky, které teflon nepoškrábou.

Konečně proto důstojným krokem, jak se sluší na Hrdinu, do našich domácností vešel titan.

Titanové nádobí je stejně nepřilnavé jako teflonové, ale odolné proti škrábancům, může se v něm používat i kovové náčiní. Další jeho velká výhoda je menší hmotnost, oproti litinovému či nerezovému s robustními dny.

Jak dlouho nám titanové nádobí vydrží?

Například nádoby Ballarini jsou tvarovány pomalým lisováním slitiny hliníku. Pomalé lisování zaručuje přesnost, která je zapotřebí při nanášení jednotlivých vrstev. Tím se zajišťuje delší životnost nádobí a snižuje riziko vytvoření vad na povrchu. Můžeme se tak těšit dál a dál z jeho skvělých vlastností a krásného vzhledu.

A kde ho seženu?

Využít můžete internetový obchod www.panvicky.cz, kde při objednávce po zadání kódu TCU1LKJI9M získáte 10 % slevu.

user-icon

autor Vilienka

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena