Vaření.czMagazínTipy na vánoční dárky

Tipy na vánoční dárky

Tipy na vánoční dárky

Vymyslet neotřelý dárek, který navíc potěší, je opravdu fuška. Navíc, když jsou obchody plné všeho možného zboží. Na přemýšlení máte ještě poměrně dost času, přesto možná nepohrdnete inspirací, třeba ze světa vaření a kuchyně.

13800×
Kdo má fantazii, má vyhráno. S konkrétním nápadem na dárek se přeci jen snadněji nakupuje. Abyste však věděli, co vašim blízkým udělá radost, je dobrým "fíglem" naslouchat jejich celoročnímu bědování nad zastaralým kráječem na chleba, dosluhujícím mixérem či žehličkou, která se spíše než do domácnosti hodí do muzea. Některým členům rodiny se ovšem hůře nakupuje. Třeba vaši rodiče a prarodiče, kteří všechno mají a co nemají, to nikdy nepotřebovali a potřebovat nebudou. V únoru vám vrátí varnou konvici v původním obalu s tím, že ji nechtějí, že jsou zvyklí na klasickou konvici, s níž se, dle jejich názoru, vaří jednodušeji, a dál budou vařit na plotně. Hůře se kupuje i vzdáleným příbuzným či příbuzným partnera či partnerky. Nevzdávejte však boj s vánočními dárky předem.

Dárek do 100Kč

Ač třeba nemáte hluboko do kapsy, není důvod, proč za dárky utrácet tisíce korun. I za stokorunu lze pořídit nebo ještě lépe vlastnoručně vyrobit skvost. Někteří lidé si dokonce zakládají na tom, že Vánoce z materiální stránky pojímají pouze symbolicky. A co se dá tedy za stovku pořídit? Láhev medoviny, kuchyňský budík, hrnek, víno střední kvality, sáček sušeného ovoce, balíček exkluzivního čaje nebo bonboniéra. Vyrobit se toho dá "mraky". Úspěch totiž tkví i v umění dárek zabalit. Domácí likér, vlastnoručně vyrobená zavařenina nebo krabička s pár kousky cukroví a to vše nápaditě zabaleno bude jistě mít úspěch. Zkuste své blízké potěšit i vánočními ozdobami z těsta. Smíchejte přesně půl kila mouky a dvě deci vody a po důkladném propracování můžete nechat popustit uzdu fantazii. Tvarované hvězdičky, zvířátka či dokonce celý betlém důkladně potřete vejcem a dejte do trouby na 4-5 hodin pomalu péci. Vzniklé ozdůbky se sice nedají jíst, ale za málo peněz nadělají hodně parády. Další možností je s pomocí luštěnin, koření a různých tvarů těstovin vytvořit obrázky nebo zajímavou kompozici v ozdobné lahvi.

Dárek do 1000 Kč

Za takový peníz se dá již ledascos pořídit. Do tisícovky se vejdete, pokud chcete zakoupit kvalitní likér i archivní víno, darovat můžete poukázku na večeři či na nákup potravin v obchodě. K zakoupenému vínu by se jistě hodila i vývrtka, kterou lze pořídit i za méně než stokorunu, ale i za více než 5 tisíc korun. Radost může udělat i láhev kvalitního olivového oleje. Za tisícikorunu koupíte velice kvalitní ruční šlehač, kávovar nebo tyčový mixér. Kuchaři nikdy nepohrdnou inspirací, a proto klidně investujte do kuchařky, encyklopedie koření či vín. Pro udržení pořádku v kuchyni by vaši blízcí mohli ocenit malý kuchyňský vysavač. Hitem Vánoc již několik let jsou dárkové koše s potravinami všeho druhu, ale dejte si pozor při nákupu. Hodnota obsahu koše totiž zdaleka nebývá tak vysoká, jako jeho cena u pokladny.

Dárek do 5000Kč

Za pět tisíc korun můžete "sfouknout" dárky pro celou rodinu, jednoduše koupíte jeden velký společný. Mohu vám vřele doporučit fondue set, espresso, parní hrnec pro zdravé vaření, kvalitní teflonovou pánev nebo sadu hrnců. Svým blízkým můžete věnovat i víkendový pobyt v některém z moravských sklípků, či dokonce ve vinařských oblastech v zahraničí. Tipem na dárek pro muže může být švýcarský nožík, který kromě klasického nářadí obsahuje i flash disk. Cena se pohybuje zhruba od 1000 Kč výš, dle kapacity disku.

Dárek nad 5000Kč

S mnoha penězi se snadno nakupuje, jde jen o to, vymyslet, co. Ženám v domácnosti jistě udělá radost myčka nádobí, nový sporák nebo dokonce celá kuchyň. Nejen pro ženy jsou určeny kurzy vaření, kde se mnohému přiučí i zkušení domácí kuchtíci. Zaplatit si můžete dokonce i celý rekvalifikační kurz, třeba na cukráře. A jaké dárky kupujete vy? Máte nějaký tip na zajímavý dárek, který se ani nemusí týkat kuchyně a vaření? Určitě nám dejte vědět v diskuzi.
user-icon

autor Sarkak

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena