Vaření.czMagazínTipy na kuchyňské doplňky

Tipy na kuchyňské doplňky

Tipy na kuchyňské doplňky

Máte-li rádi vaření a chcete-li si udělat nějakou radost, poohlédněte se po zajímavostech, které se budou výborně vyjímat v šuplíku i na poličce.

11660×

Není nad čerstvou citrusovou šťávu

Máte rádi čerstvou chuť a vůni citronové šťávy? Snadno ji můžete získat s nejrůznějšími lisy na citrusy. Praktický je například malý trychtýřek, který se jednoduše zapíchne přímo do citronu. Děti zase jistě rádi pomohou s přípravou pomerančového džusu, když jim pořídíme odšťavňovač ve tvaru lodičky. Na šťávu ze čtvrtky citronu zase platí lis ve tvaru ryby.

Pohrajme si s bylinkami a kořením

Hmoždíře všech druhů, od dřevěného, přes kameninový, keramický, měděný i nerezový můžeme doplnit i ručním mlýnkem. Pokud koření drtit ani mlít nechceme, investujme do ponorného sítka.

Vychutnejme si čerstvou kávu a čaj

Ruční presovací zařízení téměř dokonale supluje překapávač kávy. Sypaný černý čínský čaj si určitě vychutnáte nejlépe s ručně vyrobeným sítkem z bambusu.

Míchejme jako profesionálové

Milovníci míchaných nápojů snadno mohou této vášni holdovat i doma. Co budou potřebovat? Možná by se hodil ruční drtič ledu, šejkr, barová palička, ale také různá míchátka a brčka. Nezapomeňme též na vhodné sklenice na náš oblíbený nápoj.

Veselé a praktické doplňky do kuchyně

Trocha vtipu patří i do kuchyně. Vylepšit náladu si můžete třeba stolní lopatkou a smetáčkem ve tvaru pejska, pestrobarevnými panduláky, kteří tu drží roli papírových utěrek, jindy zase svazek párátek, nebo rovnou hlídají čas zbývající do konce přípravy pokrmu.

Milé, ale drahé

A na závěr hitparáda pomůcek, které sice mají jakýsi smysl, ale zda je jejich užitná hodnota skutečně tak vysoká jako jejich cena, je na zvážení.

Odstředivka na salát

S překvapením jsem zjistila, že něco takového opravdu existuje a slouží k rychlému "usušení" salátu a čerstvých omytých bylinek. Zda má investice pohybující se od 400 korun výše smysl, ponechám na vás.

Ohřívač nápojů a talířů

Díky čajové svíčce a kovové konstrukci ohřívačů zůstane konvice s čajem i pokrm na talíři déle teplý. Tento vynález může být váš za zhruba tisíc korun. Když ale budeme chodit ke stolu včas, pokrm nám také nevystydne.

Jednoduchá kuchyňská váha

Zajímavým designerským počinem je váha skládající se ze třech dílů: z nerezové pružiny, ze skleněného válce s označením hmotnosti a z kovového kontejneru, do kterého se vsypávají ingredience. Díly můžete rozložit a používat je samostatně. Váha zvládne pojmout až 1 kg surovin. Stojí však 3 tisíce korun.

Foto: Profimedia

user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena