Vaření.czMagazínTeplá sprcha na zahradě i otužování? Ano, díky solární sprše!

Teplá sprcha na zahradě i otužování? Ano, díky solární sprše!

Teplá sprcha na zahradě i otužování? Ano, díky solární sprše!

Pyšníte se velkou zahradou, která je v létě krásně zelená, stojí na ní lehátka, bazén i posezení s grilem, přesto se vám zdá, že na ní něco chybí? Pořiďte si ještě solární sprchu. Během parných dní vám poskytne příjemné osvěžení, pomůže s otužováním, využijete ji i místo klasické sprchy v koupelně.

543×
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Vaření.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Zejména ve dnech, kdy sluníčko pálí o sto šest, hledáme různé způsoby, jak se osvěžit. Někdo skočí do bazénu, jiný jde do koupelny, protože ho nemá. Řešením může být solární sprcha, která na zahradě nezabere skoro žádné místo a není náročná na provoz.

Solární sprcha není jen sáček s vodou zavěšený na stromě

Mnozí z nás si solární sprchu představí jako pytlík, který se naplní vodou a zavěsí na strom. Tak vypadají přenosné solární sprchy vhodné třeba na kempování, sprchy pro zahradu jsou přeci jen modernější.

Tělo sprchy je vyrobené z hliníku nebo plastu a slouží zároveň jako zásobník na vodu a solární kolektor. K tomu, abyste vodu ohřáli, vám postačí sluneční paprsky.

Jak si vybrat dokonalou solární sprchu?

Výběr solární sprchy není nijak náročný, ale jak už to bývá, neměla by hlavním kritériem výběru být cena. Mnohem důležitější je ujasnit si:

·        Kolik lidí bude sprchu používat?

·        Kam sprchu plánujete umístit?

·        Co od ní očekáváte? Bude vám stačit, když na vás bude voda proudit z pevné hlavice, nebo ji chcete mít v ruce a sprchovat se tak, jak jste zvyklí z koupelny?

·        Jak velký by měla mít zásobník na vodu?

Víte, že můžete volit mezi pevnou a přenosnou solární sprchou? Přenosnou můžete přemísťovat z místa na místo, odvézt si ji třeba na chalupu.

Pevnou solární sprchu nainstalujete do pevné podložky a tam už bude prostě stát. Oproti té přenosné je bytelnější, má větší zásobník a často také oplach nohou. Přenosná sprcha je levnější, kapacita vody menší, délka životnosti kratší.

Teplá sprcha na zahradě i otužování? Ano, díky solární sprše! Foto: komerční sdělení

Kam solární sprchu umístit?

Možná vás to svádí říct, že prostě na zahradu. Tak jednoduché to ale není. Aby se voda dokázala ohřát, potřebuje sluneční paprsky. Sprchu tak určitě nepostavíte tam, kam celý den ani jednou sluníčko nezasvítí.

Náš tip: Solární sprchu nainstalujte tam, kam po celý den dopadají sluneční paprsky.

Jak odhadnout velikost zásobníku na vodu?

Velikost zásobníku vybírejte podle toho, kolik lidí bude sprchu používat. Aby se nestalo, že dva se osprchují a další tři budou mít smůlu. Na druhou stranu ale zase nevolte větší zásobník jen proto, že k vám tu a tam přijde vykoupat do bazénu kamarádka s dětmi.

Víte, že pro rychlou sprchu dvou lidí stačí zásobník o objemu 8 litrů, pro rodinu už je ale třeba dvacetilitrový zásobník?

user-icon

autor Kubik

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena