Vaření.czMagazínStudená polévka gazpacho, která v parném létě skvěle osvěží

Studená polévka gazpacho, která v parném létě skvěle osvěží

Studená polévka gazpacho, která v parném létě skvěle osvěží

Dnes se krok za krokem naučíme studenou polévku, která v létě přijde vhod. Pochází ze Španělska a má mnoho podob. Základem je vždy čerstvá zelenina.

8581×

Recept na polévku gazpacho krok za krokem

1) Příprava surovin. 

Na polévku gazpacho budeme potřebovat 600 g zralých rajčat, 2 bílé papriky, 1 středně velkou okurku, 3 - 4 jarní cibulky a 2 - 3 stroužky česneku, můžeme přidat i rajčatové pyré (200 ml), ale není to nutné. Na dochucení si připravíme 1 - 2 lžíce olivového oleje, červený vinný ocet, sůl, mletý černý pepř, cukr a worcestrovou omáčku. 

Gazpacho

2) Zeleninu důkladně omyjeme, v nejlepším případě použijeme zeleninu z vlastní zahrádky. Z okurky odkrájíme konce a nakrájíme na kusy, papriky a cibulky očistíme a také nakrájíme. 

Gazpacho

3) Pěkně zralá rajčata lehce nařízneme do kříže. Vložíme na 1 - 2 minuty do vroucí vody, poté vyjmeme děrovanou naběračkou a oloupeme. Rajčata nakrájíme na kousky. 

Gazpacho

4) Do mixéru vsypeme okurky, papriku, rajčata i cibuli, přidáme oloupané stroužky česneku, olivový olej, veškeré koření a dochucovače. Studenou polévku gazpacho pečlivě rozmixujeme.  

Gazpacho

5) Polévku ochutnáme a podle potřeby doladíme solí, pepřem, cukrem, worcestrem apod. Poté polévku přelijeme do džbánu nebo skleněné mísy a necháme dobře vychladit. 

Gazpacho

6) Do misky, ve které budeme polévku podávat, dáme na dno asi lžíci nadrobno nakrájené zeleniny (paprika, rajče, okurka) a přelijeme vychlazenou polévkou. 

Gazpacho

7) Polévku gazpacho doplníme opečenými krutony, dozdobíme zeleninou a můžeme přidat i kostku ledu. Ihned podáváme. 

Gazpacho

Gazpacho

Studená polévka Gazpacho a finanční náročnost

Za rajčata si započítáme zhruba 15 Kč, za okurku 10 Kč, papriky asi 5 kč, cibulka také 5 Kč. Za veškeré koření, česnek a dochucovače si započítáme 5 Kč. Čtyři porce polévky nás tak vyjdou asi na 40 Kč. 

Recepty na polévky, které doporučujeme vyzkoušet 

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena