Vaření.czMagazínStravou a pohybem proti celulitidě

Stravou a pohybem proti celulitidě

Stravou a pohybem proti celulitidě

Vzhled naší kůže je důležitý a ošetřování zázračnými prostředky většinou nestačí. Proti celulitidě se bojovat dá. Pohybem a správně zvolenou stravou.

13961×

Celulitida neboli pomerančová kůže

Období velkých hormonálních změn má v těle ženy pozůstatky v podobě nepěkných dolíčků. Především období hladovění, stresového vypětí, těhotenství a během přechodu. Celulitida trápí pouze ženy, jelikož vzniká díky tlustší podkožní vrstvě tuku a menšího množství kolagenních vláken, než je tomu u mužů.

Navíc, máme-li sedavou práci a pohyb nám ve volném čase nic neříká, můžeme se brzy těšit na nadváhu – samozřejmě spojenou s vyšším počtem tukových buněk. A nepěkná celulitida je na světě. Ale netýká se jen žen při těle, i štíhlé ženy mnohdy naleznou v oblasti hýždí, stehen a boků ony známé prohlubeniny.

Stop celulitidě

K pomerančové kůži přispívá mnoho faktorů. Od dědičných dispozic, nedostatku pohybu, častých výkyvů váhy, až po nestabilní hladinu pohlavních hormonů. Avšak bojovat se dá, a to změnou životního stylu. Stačí si udělat čas na aktivní odpočinek a vytvořit si jídelníček, díky kterému nebudeme podporovat ukládání tuku a přebytečné vody v těle.

Vhodná strava pro pěknou pokožku

V první řadě musí dojít k omezení příjmu uzenin, tučných a přesolených sýrů, bílého pečiva, klasického cukru a sladkých pamlsků. Díky těmto potravinám dochází v těle k ukládání škodlivin. Omezit by se měl také příjem kofeinu a hlavně alkoholu, který zpomaluje energetické spalování.

Naopak vhodnými potravinami jsou veškeré produkty zdravé výživy – celozrnné pečivo, sója, drůbeží maso bez kůže, mořské ryby, zakysané mléčné výrobky, ořechy, tofu, rýže a další. Převážnou část denního příjmu by mělo zaujímat čerstvé ovoce a zelenina. Tyto potraviny organismus tolik nezatěžují a zejména čerstvé produkty dokáží tělo očistit od odpadů látkové výměny.

Zázrak v boji s celulitidou

Příjem tekutin má v boji s nadváhou a celulitidou obrovský význam. Ale jakou vodu zvolit? Nejideálnější je naučit se tekutiny dobře nakombinovat. Minerální vodu s čistou neperlivou vodou a různými druhy bylinkových čajů. Neslazené varianty samozřejmě. I příjem cukru z tekutin se počítá do denního kalorického příjmu.

Trochu nepříjemnou, ale o to účinnější metodou v boji proti celulitidě je voda působící přímo na pokožku. Za vyzkoušení stojí sprchování střídavě teplou a studenou vodou. Vydržíme vždy alespoň třicet vteřin a prostřídávání několikrát opakujeme.

Díky tomuto sprchování totiž povzbudíme látkovou výměnu, posílíme cévy a podpoříme spalování tuků. Navíc budeme mít krásně vypnutou pokožku, připravenou pro dávku některého ze zpevňujících přípravků. Ale to je jen tečkou po péči, kterou si dodáváme vnitřně.

Foto: Profimedia

user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena