Vaření.czMagazínStaráme se o své tělo

Staráme se o své tělo

Staráme se o své tělo

Když člověk onemocní, má plné ruce práce s tím, aby se co nejrychleji vyléčil a na svůj vzhled moc nedbá. Je dobré vědět, že veškeré nemoci těla i duše se projevují na pleti a všude jinde. Co tedy s tím?

9877×
Před některými nemocemi se uchránit nemůžeme - jako například rýma. Ale i když jsme nemocní, tak se můžeme chovat, abychom vypadali mladí v každém věku. Hlavní je nutné myslet na jídlo. To asi nikomu nebude dělat problém, ale je důležité myslet na to správné jídlo.

Jídelníček

Pokud obsahuje jídelníček mnoho cukrů a tuků, máme třeba ucpané póry a nečistou pleť a znamená to, že ledviny nejsou v pořádku. Správné druhy potravin chrání střeva před nepořádkem a podporují vylučovací procesy. Jíme tedy jednoduchou stravu složenou z lehce stravitelných potravin. Konzervy a podobná jídla zatěžují metabolismus. Je dobré omezit sůl, protože sůl přispívá k zadržování vody a k otokům. Místo cukru používáme ke slazení med (do vlažnějšího nápoje), obyčejné cukry hrozně zatěžují organismus.

Ovoce a zelenina

Důležitá je zelenina a ovoce. Nejlepší je jíst ovoce i zeleninu v syrovém stavu jako svačinu mezi jídly a pít ovocné šťávy nalačno. Potřebujeme-li pročistit trávicí ústrojí, je dobrý chřest. Ten pomáhá také při revmatických a artritických potížích, a pokud ho nemáme rádi, dáme si červenou řepu. Pokud občas zhřešíte, tak rozhodně nemějte výčitky svědomí. Příště to napravíte a místo sušenky si dáte jablíčko.

Pohyb a klid

Další důležitá věc, která souvisí s vaším zdravím a krásou je klid. Stačí se nerozčilovat kvůli každé maličkosti a bude to opravdu znát. Dobře se cvičí a uvolňuje při józe nebo jakékoliv klidné aktivity. Zkuste si prostě někdy pustit příjemnou hudbu a udělat si příjemný večer bez jakéhokoliv stresu. V neposlední řadě je třeba myslet na pohyb. Nemusíme chodit na aerobic nebo běhat dlouhé tratě, ale i takovou prací na zahrádce se nám rozproudí krev. Cílem nějaké fyzické aktivity není se strhnout, ale dosáhnout vnitřní rovnováhy mezi tělem a duší. Nejsou k tomu zapotřebí ani drahé pomůcky. Zkuste si udělat hezký výlet na kole s rodinou a uvidíte, jak je fajn být v přírodě a ne zavřená doma na rotopedu. A taky je třeba uvědomit si, co všechno škodí tomu být krásný. Alkohol, kouření, káva a těžké jídlo. Foto: Photos.com
user-icon

autor Vilienka

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena