Vaření.czMagazínŠestice filmů o vaření, které musíte vidět

Šestice filmů o vaření, které musíte vidět

Šestice filmů o vaření, které musíte vidět

Vaření ve filmu je vděčné téma a má řadu příznivců mezi dospělými i dětmi. Vybrali jsme pro vás 6 novějších i starších filmu, které opravdu stojí za to.

30186×

1) Z prezidentské kuchyně

První film, který musí vidět každý fanda vaření, je příběh neobyčejné ženy jménem Hortense. Celý její život je svázaný s vařením. Dva roky vařila přímo pro francouzského prezidenta Françoise Mitteranda v Elysejském paláci a pronikla do zákulisní politického světa nejmocnějšího muže v zemi. Než začnete film sledovat, pořádně se najezte. Je to totiž neuvěřitelná přehlídka paštiček, koláčků, dortů, rybích polévek a lanýžů.

(2012, 67% na ČSFD)

2) Oui, šéfe!

Máte rádi francouzské komedie a herce jménem Jean Reno? Tak to jste tu správně. Rozhodně se nenechte klamat názvem a nečekejte žádného sprostého plešouna z Čech. Film je tak trochu dospělácká verze kresleného Ratatouille a úroveň zvedá především herecký výkon Jeana Reno.

(2012, 66% na ČSFD)

3) Dokonalý smysl (Perfect Sense)

Konec světa nemusí být až tak dramatický. Nemusí být záplavy, atomová válka nebo invaze vetřelců z vesmíru. Stačí, když lidé přijdou o to nejcennější - smysly. I když všechny ostatní filmy přeskočítě, tento si nesmíte nechat ujít!

(2011, 76% na ČSFD)

4) Soul Kitchen

Tato německá komedie pojednává o poněkud nešťastném majiteli restaurace Zinosovi, který nemá zrovna šťastné období. Nejen že přijde o přítelkyni, ale i svou milovanou restauraci. Nakonec se všechno v dobré obrátí a výsledkem je svěží komedie.

(2009, 72% na ČSFD)

5) Ratatouille

Filmy o vaření mohou být i kreslené a pro děti. Důkazem toho je zábavná americká komedie o kryse, která se stane šéfkuchařem v pětihvězdičkové restauraci v Paříži. Uvidíte, jak se z vašich dětí, po shlédnutí tohoto filmu, rázem stanou pomocníci v kuchyni.

(2007, 86% na ČSFD)

6) Super Size Me

V názvu tohoto článku lákáme na filmy, které musíte vidět. Proto nesmíme vynechat ani jednu negativní ukázku toho, jak může vypadat vaření v tom nejhorším světle. Super Size Me je dokument o tom, co by se stalo, kdybychom se celý měsíc stravovali pouze v rychlém občerstvení. A věřte nebo ne - nedopadlo by to dobře.

(2004, 77% na ČSFD)

Než zapnete televizi nebo se vydáte do kina

Před schlédnutím vybrané šestice filmů vám doporučíme se v klidu a kvalitně najíst. A pokud máte i vy svůj oblíbený film o vaření, který se nám do tohoto článku nevešel, tak nám dejte svůj tip v komentářich pod článkem.

Foto: Sxc

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena