Vaření.czMagazínRedakční test tablet Somat Multi-Perfect

Redakční test tablet Somat Multi-Perfect

Redakční test tablet Somat Multi-Perfect

Výrazná červená barva krabice i loga značky Somat Vás upoutá na první pohled. A to nejen v obchodě. Jak se však osvědčí nové tablety a gel v náročném redakčním testu?

11419×

Naše redakce vyzkoušela nejnovější produkty značky Somat, tablety a gel Somat Multi – Perfect. V testu jsme se zaměřili na tablety. Pečlivě jsme nastudovali, co všechno máme od tablet očekávat, a pak jsme se pustili do samotného testu.

Tablety Somat Multi-Perfect jsou nejzajímavější především tím, že obsahují aktivátor nízkých teplot. Tedy již při 40 °C by mělo být nádobí vytažené z myčky perfektně umyté. Tím můžete výrazně ušetřit energii. Tablety však toho mají v sobě mnohem víc. Kromě katalyzátoru, který aktivuje čistící přísady při nízké teplotě, a samotných čistících látek, obsahují tablety také posilovač mycí síly pro mytí bez předmývání, oplachovač pro vysoký lesk, funkci soli pro ochranu před vodním kamenem, odstraňovač skvrn od čaje a další vychytávky pro ochranu nejen myčky, ale i samotného nádobí.

Vzhled a balení tablet

Velkým plusem je výrazná červená krabice. Takže pokud si náhodou nevzpomenete, jak se vaše oblíbená značka jmenuje, rozhodně si vzpomenete na barvu. Do krabice s tabletami se díky perforaci dostanete velmi lehce. Nemusíte vynaložit velké úsilí nebo dokonce shánět nůž. Uvnitř balení již přímo najdete tablety, u kterých je samozřejmostí jednotlivé balení každé tablety.

Použití tablet

Každá tableta je zabalena v pevném a na dotyk příjemném obalu - fólii. Díky boční perforaci nemusíte přemýšlet, jak se k tabletě dostat. Prostě zatáhnete, vyklopíte tabletu z obalu přímo do dávkovače myčky a je hotovo, není ani potřeba se tablety dotýkat. Díky komplexnosti a funkcím tablet již nemusíte do myčky nic přidávat.

Výsledek mytí

Tablety jsme vyzkoušeli v mycích programech s nízkou teplotou mytí, ale ne ve zkráceném programu mytí.. Zkoušeli jsme velmi špinavé nádobí, běžně ušpiněné i jen málo špinavé. Výsledky byly ve všech případech skvělé. Při všech programech nádobí zářilo čistotou. Sklenice se po dlouhé době opravdu leskly, na talířích nezůstaly zbytky jídla a skleněný pekáč po kuřeti jsme nemuseli domývat ve dřezu. Na suchých sklenicích nezůstaly nevzhledné skvrny po vysušené vodě.

Především jsme ale byli zvědaví, jak dobře bude umytý hrnec, ve kterém se více než 5 hodin vařil hovězí vývar. I v tomto případě tablety obstály a popraly se s bílkovinným a tukovým nánosem řádově lépe, než běžné prostředky do myčky. A hlavně i při teplotě 40 °C.

Vzhledem k tomu, že jsme vše zkoušeli při nízkých teplotách, byla úspora energie opravdu výrazná oproti běžnému mytí.

Závěr

Tablety Somat Multi – Perfekt nás velmi mile překvapily. Takže pokud chcete zahnat stres z toho, jak Vaše myčka umyje nádobí, nebo jestli Vám doma dochází prostředek do myčky, rozhodně si v obchodě kupte tablety Somat Multi – Perfekt a vyzkoušejte. Třeba u nich zůstanete jako naše redakce. Pokud máte zájem o zaslání vzorku zdarma, kontaktujte nás na stránkách http://klub.somat.cz/ a odešlete registrační formulář.

user-icon

autor Vilienka

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena