Vaření.czMagazínRecepty na podzimní posílení imunity

Recepty na podzimní posílení imunity

Recepty na podzimní posílení imunity

Obohaťte na podzim své recepty o suroviny, které podpoří zdraví a pomohou bojovat s nachlazením. Pochutná si celá rodina.

2579×

Sychravý podzim bývá ideální dobou pro plnění kulinářských snů i testování nových receptů. Bohužel ne všechny dny nakonec strávíme tak, jak bychom si přáli. Plánů máme většinou spoustu. Ale mnohdy bývá zvláště v tomto období vrcholem naší gastronomie horký čaj s citronem, cibulový sirup a tvarohový zábal na sražení horečky.

Zejména ženy, které mají malé děti, většinou už nic jiného v kuchyni nestíhají. Podzimní nástup dětí do kolektivu vypadá totiž každý rok podobně. Druhý den přijdou s nachlazením a zbaví se ho… no, mnohdy až na jaře. Zkuste to proto letos jinak. Všechny rýmy a kašle, které kolují ve školce, v práci i v tramvaji přeci nepotřebujete!

Vsaďte na zázvor

Indická a čínská medicína využívají zázvor k léčení už několik tisíc let. Lidoví léčitelé jej doporučovali při nachlazení a kašli. Pokud vás nebaví ho každý den strouhat nebo nevěříte kvalitě supermarketových surovin, můžete použít Zázvorový Syrob Kitl. Vyrábí se za studena, z čerstvého, ručně lisovaného kořene zázvoru v BIO kvalitě. Díky šetrnému procesu je Syrob Zázvorový nejen chutný, ale i bohatý na zdraví prospěšné látky. Specifická chuť zázvoru je v tomto Syrobu velmi jemná a nevadí ani dětem, které jinak tuto úžasnou bylinu obcházejí obloukem. Ze zázvorového Syrobu Kitl vykouzlíte během chvilky povzbuzující nápoj i zajímavou osvěžující limonádu.

Smrk v kuchyni

Přímo pro děti pak je určený jiný přírodní nápoj, a to Kitl Smrkáček. Novinka, která letos vstoupila na trh, je v BIO kvalitě a neobsahuje žádnou zbytečnou chemii. Naopak účinně využívá síly přírody. Mladé smrkové výhonky, z nichž je tento sirup vyrobený, lidé od pradávna využívali v lidovém léčitelství. Přispívají totiž k dobré funkci dýchacího systému a obsažený vitamín C pak k normální funkci imunitního systému.  Díky skvělé chuti jej děti mohou užívat jen tak, po lžičkách. Nebo popíjet ředěný jako sirup v průběhu dne.

Stejné využití má i Meducínka, což je medicinální sirup doporučovaný v období chřipek a nachlazení. Složky, které obsahuje, pomáhají posilovat přirozenou obranyschopnost organismu. Meducínku lze užívat jak v období nemoci, tak preventivně, aby se nemoci předešlo. Obsahuje Propolis, vitamín C a výtažky ze 4 léčivých bylin.

S alkoholem i bez

Pokud jste celou zimu zdraví jak řípa a jen si rádi pochutnáte na dobrém povzbuzujícím nápoji, sáhněte po Višňovém Syrobu. Spolu s griotkou a horkou vodou je nepřekonatelný a zaručeně zahřeje.

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena