Vaření.czMagazínRecept na výbornou marmeládu z mirabelek krok za krokem

Recept na výbornou marmeládu z mirabelek krok za krokem

Recept na výbornou marmeládu z mirabelek krok za krokem

Čas mirabelek pomalu přichází a byla by škoda toto sezónní ovoce nezpracovat. Třeba na marmeládu, kterou užijeme na palačinky, cukroví a jen tak na chuť. Podrobný FOTORECEPT.

33717×

Marmeláda je z ovocné dřeně, neobsahuje kousky ovoce a není čirá. Dnes užijeme na její přípravu mirabelky.

Recept na mirabelkovou marmeládu krok za krokem

1) Na marmeládu si připravíme asi 2 kg mirabelek, 2 dl pomerančové šťávy, 500 g želírovacího cukru 3:1, 1 - 2 ks celé skořice, 1 hvězdičku badyánu, 5 - 6 ks celého hřebíčku a 1 lžičku sušeného zázvoru.

2) Mirabelky omyjeme pod tekoucí vodou. Z pomerančů vymačkáme šťávu.

3) Celé mirabelky dáme do většího hrnce a zalijeme pomerančovou šťávou.

4) Přidáme badyán, celou skořici a hřebíček. Hrnec s mirabelkami dáme na plotnu a na středním plameni vaříme, občas promícháme.

5) Mirabelkám stačí 20 - 30 minut, aby se zcela rozvařily.

6) Směs na mirabelkovou marmeládu propasírujeme přes sítko. Oddělíme tak slupky, pecky i koření od čisté ovocné šťávy. Budeme potřebovat 1,5 kg čisté směsi.

7) Směs znovu vrátíme na plotnu, přisypeme želírovací cukr, mletý zázvor a přivedeme k varu. Od doby varu ještě 5 - 7 minut vaříme, dokud směs nezhoustne. Můžeme nabrat 1 lžičku a dáte na talířek, během chviličky uvidíme, zda marmeláda želíruje.

8) Ještě horkou marmeládou z mirabelek plníme čisté sklenice a uzavřeme víčkem. Obrátíme dnem nahoru a necháme zcela vychladnout.

9) Hotovou mirabelkovou marmeládu uchováváme v temnu a chladu.

10) Marmeláda z mirabelek má příjemně kyselkavou chuť a užijeme ji k plnění moučníků, dezertů a cukroví, k dochucování krémů, dobrá je i na palačinky, lívance apod.Další recepty na marmeládu najdete tady

user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena