Vaření.czMagazínPříprava nejen na zimu

Příprava nejen na zimu

Příprava nejen na zimu

Skončilo léto, rána jsou temnější - nastávají dny podzimu. Slunce se blíží k obzoru den ode dne rychleji, dřív se stmívá a dýchá na nás chlad. Jsme na změny , které život přináší, připraveni?

9800×
Skončilo léto, rána jsou temnější - nastávají dny podzimu. Slunce se blíží k obzoru den ode dne rychleji, dřív se stmívá a dýchá na nás chlad. Kde jsou teplé paprsky, které nám dovolily v letních měsících odhazovat barevné svetříky, vystavovat se horkému žáru slunce a chytat zlatou barvu kůže? Kde je teplý vánek, který nás nutil odhazovat pramínky vlasů z naší tváře? Přišel podzim a nám nezbývá nic jiného, než uvědomit si běh času, uvědomit si, že skončilo nejen léto, ale další období našeho života. Ubíhají tak dny, roky...Jak je to s naším životem, naším zdravím a snad i s krásou?

Jste připraveni?

Někoho nezaskočí žádná změna. Pokud dbáme o své zdraví, pokud si hlídáme svou správnou životosprávu a máme-li vždy čas na to být šťastní, smát se a nestrádat díky všedním starostem, pak se těšíme z každého ročního období a z každého dne, který přichází. Užíváme plodů, které jsme sklidili nejen ze svých zahrádek, ale i těch, které nám přináší i sám život.

Správná životospráva

Jde-li o správnou životosprávu, můžeme nalistovat stránky v učebnicích a dozvíme se, že jde o správný, zdravý styl našeho života - o to, jak spíme, jak trávíme den a svůj volný čas. Jak, co a kolik toho sníme. Zda stále jen sedíme, nudíme se u televize či se zlobíme nad denním tiskem nebo zda se projdeme krásnou přírodou. Zdraví je to nejcennější, co člověk vlastní, třebaže si to mnozí z nás nepřipouští. Správná strava, dostatek vitamínů, čerstvá zelenina a ovoce na jídelním stole - to je to, co posiluje náš organismus. Svěží pohyb na čerstvém vzduchu, čerpání energie slunečních paprsků a k tomu úsměv ve tváři - právě to nás dělá silnější, zdravější a mladší. Náš život je ovlivněn mnoha faktory, v dobrém i zlém, ale je pouze na nás, zda si to umíme uvědomit a do jaké míry ty špatné faktory necháme působit.

Názor mužů na ženy

Přibližně 40% mužů nad 55 let vnímá své vrstevnice jako stejně krásné a atraktivní ženy, jako jsou jejich mnohem mladší konkurentky. Pokud jde o výhrady, mají je Řekové a Italové, kterým se nelíbí, že ženy s rostoucím věkem přibývají na váze. Přesto však většina mužské populace považuje každý kousek těla na starších ženách za atraktivní - vrásky i šedivé vlasy. Jak jste na tom vy? Pokud si připadáte stará, pak navštivte Německo, protože tam budete pro 6 mužů z 10 prostě nádherná!

Názor žen na muže

A jak je to s ženami a jejich názory na muže? Tak ženám na mužích nejvíce vadí velká břicha, ale také velká nevrlost u mužů stárnoucích a nadměrné ochlupení nosu a uší.

Existuje v názorech žen a mužů shoda?

Je velmi zajímavé, že ženy i muži se shodují v tom, kdy žena dosahuje vrcholného období své krásy. Američané a Francouzi uvádějí zlatý věk žen čtyřicítku, Maďarům se zdá být nejlepší věk ve třiceti.

Na závěr:

Když se nad krásou zamyslíme - je snad ztráta krásy něco, nad čím by žena měla truchlit? Samozřejmě, že ne. Většina názorů se shoduje v tom, že krása je kombinací vnějšího vzhledu a toho, jaký je člověk uvnitř. Proto všichni - ženy i muži - buďte šťastnější, sebevědomější a více pozornější sami k sobě. Třebaže to potrvá až do konce vašeho života, stojí to za více lásky a péče, kterou sobě věnujete!
user-icon

autor Stáňa

Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena