Vaření.czMagazínPovánoční shazování kilogramů

Povánoční shazování kilogramů

Povánoční shazování kilogramů

Nejkrásnější svátky v roce končí a vrací se k nám výčitky svědomí z vánočního hodování. Ručička na váze u většiny z nás ukazuje o pár kilo víc. Jak se zase dostat do pohody a netrpět hlady?

7876×

Jedině přísný režim přinese požadovaný výsledek

Máte pár kilo navíc z toho, jak jste si dopřávali o Vánocích veškeré kalorické bomby, ať už salát s majonézou, smažené pokrmy, chlebíčky, cukroví, vánočku a třeba i nějaký ten sáček chipsů? Nezoufejte! První pomoc je zde. Pokud jste si dali do nového roku předsevzetí, že ihned začnete hubnout a nasadíte zdravou výživu, pak jste udělali pro sebe to nejlepší. Ale pozor! Není to jen tak, v tomto způsobu života musíte setrvat, jinak se vám shozená kila zase vrátí zpět. Pamatujte, že přibrat nějaké to kilo je ve většině případů mnohem snadnější, než se jich zbavit. To je asi to správné, co byste si měli připomenout vždy, když máte neodolatelnou chuť zhřešit a dát si něco, co má do zdravé výživy a do hubnutí daleko. Ptáte se, jak na to? Hlavní zásady jsou snadno k zapamatování, a pokud se jich budete držet, jistě se vám podaří získat zpět požadovanou hmotnost a postavu.

Sport a shazování kil navíc

Pohyb, cvičení, žádný gauč a lenošení u televize. To je první a velmi důležitá zásada. Pokud se necítíte na nějaký větší pohyb, nevadí, stačí, když si uděláte každý den čas alespoň na půlhodinovou procházku, nejprve půjdete pomalu, pak střídavě po pěti minutách zrychlíte a opět zpomalíte, pokud žijete v oblasti, kde máte možnost užívat radovánek na sněhu, neváhejte. Pakliže máte děti a přemlouvají vás už nějakou tu dobu, abyste s nimi šla sjíždět kopce, ať už na sáních či lyžích, zvedněte své rozlámané, zlenivělé tělo a prokažte laskavost dětem i sobě. Rozhodně vám to jen prospěje. Vydat se můžete také do plaveckého bazénu. 3 - 4x týdně hodinka plavání, vám pomůže nabrat novou energii, posílit zádové svalstvo a zpevnit postavu. Pokud se cítíte na víc, můžete se pustit do jiných sportů. Co třeba aerobic nebo bruslení? Začněte navštěvovat posilovnu alespoň 3x týdně. Pohyb je opravdu základem pro redukci hmotnosti i centimetrů. Velmi účinný na shazování kilogramů je rotoped nebo stepper.

Nočnímu hodování řekneme stop

Další zásadou je nejíst večer. Známe to všichni, večer usedneme k televizi s kávičkou či čajem a hned nás začne honit mlsná. Z kuchyně zanedlouho nato začnou "létat" takové potraviny jako chipsy, slané oříšky, sušenky, čokoláda, u někoho možná ještě nějaké to cukroví - a to je kámen úrazu. Tohle je to, čeho se musíte chtě nechtě vzdát. Po šesté hodině večerní žádné mlsání, žádné jídlo. Jediné co smíte, ale nejdéle do osmé hodiny večerní, je ovoce či zelenina (například jablko, pomeranč, paprika, okurka nebo rajče). Z ovoce se v každém případě večer vyhněte banánu. Pokud se bez banánů neobejdete, dejte si ho raději k snídani. Nejlépe s bílým jogurtem.

Žádné přejídání

Jezte v klidu a pomalu, jídlo je něco, na co si přes den prostě musíte udělat čas nejen z hlediska redukce, ale také zdraví. Snídejte, svačte, obědvejte, odpoledne si dejte opět malou svačinku a jako poslední si dejte večeři. Dávejte si menší porce, u jídla se ničemu jinému nevěnujte. Sníte toho totiž mnohem méně, aniž byste měli po jídle pocit hladu.

Pokud budete poctivě dodržovat tyto osvědčené rady, měli byste zhubnout okolo 4kg za jeden měsíc. Ovšem nezapomeňte vytrvat.

Foto: Profimedia

user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena