Vaření.czMagazínOzdravné pobyty v lázních? Jedině v těch Mariánských!

Ozdravné pobyty v lázních? Jedině v těch Mariánských!

Ozdravné pobyty v lázních? Jedině v těch Mariánských!

Nadešel čas konečně něco udělat pro zdraví? Omezují vás bolesti pohybového aparátu, trpíte častými nemocemi dýchacích cest, metabolickým, gynekologickým nebo onkologickým onemocněním? Máte potíže trávicího ústrojí? Řešíte nemoci močových cest, Vydejte se na ozdravný pobyt do Mariánských Lázních.

264×
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Vaření.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Zdraví má každý z nás jen jedno, proč o něj nepečovat tak, jak si zaslouží? Lázeňská léčba přináší výborné výsledky, musíte ji ale absolvovat tak, jak se má. Napsat vám ji může lékař, případně si pobyt v lázních můžete uhradit sami.

Lázně na pojišťovnu vs. samoplátci

Ty tam jsou doby, kdy lázně byly určené jen seniorům a nemocným lidem. Do lázní dnes může každý, rozdíl je v tom, kdo je zaplatí.

·         Komplexní lázeňskou péči hradí zdravotní pojišťovna, na dobu pobytu vám lékař vystaví neschopenku. O tomto typu lázeňské péče rozhoduje ošetřující lékař, který sepíše žádost a revizní lékař, který o návrhu rozhoduje.

·         Příspěvkovou lázeňskou péči hradí částečně pojišťovna (vyšetření a léčbu), zbytek pak vy sami. Na pobyt si musíte vzít dovolenou.

·         Samoplátecké lázně-vše si hradíte sami.

Jak by ozdravný pobyt v lázních měl vypadat?

I lázeňská péče má svá pravidla. Aby měl pobyt očekávané výsledky, měl by trvat 3-4 týdny, přičemž nejprve projdete fází adaptace, která s sebou může nést i chvilkové zhoršení zdravotního stavu. Pak se ale vše v dobré obrátí, váš zdravotní stav se začne lepšit a na závěr dojde k jeho stabilizaci.

Víte, že po příjezdu do lázní budete muset absolvovat vstupní vyšetření zdejším lékařem, který vám sestaví individuální léčebný plán?

Proč si vybrat zrovna Mariánské Lázně?

Sice se nemohou pochlubit kdoví jak dlouhou historií, o to bouřlivější byla. Právem si tohle místo oblíbila celá řádka známých osobností. Když se sem vydáte, můžete se na seznamu hostů zařadit po bok jmen jako J.W.Goethe, Edward VII., Fryderyk Chopin, Ema Destinová, Franz Kafka, T.G.Masaryk a dalších.

Víte, že Mariánské Lázně se na tak široké spektrum indikací mohou zaměřit hlavně díky mnoha pramenům, které tu vyvěrají? Všechny jsou studené a většina z nich se využívá hlavně k léčbě močového ústrojí.

Kromě pitné kúry si ale během ozdravného pobytu v některém ze zdejších hotelů užijete i ostatních procedur. Mariánské Lázně vám nabídnou:

·         Klasiku jako masáže, zábaly, bazén apod.

·         Koupele v minerální vodě, která tu vyvěrá,

·         Suché plynové koupele a plynové injekce, ke kterým se využívá Mariin plyn. Ten obsahuje 99,7 % CO2 a městu dal i jméno. Je vulkanického původu, má pozitivní vliv i na kardiovaskulární onemocnění.

·         Lokální obklady, zábaly a koupele s léčivými peloidy. Víte, že slatina a rašelina zlepšují prokrvení a zmírňují třeba celulitidu? 

 

user-icon

autor Kubik

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena