Novou hvězdou v domácnosti jsou filtrační konvice. Jaké jsou jejich benefity?

Novou hvězdou v domácnosti jsou filtrační konvice. Jaké jsou jejich benefity?

Možná se sami sebe ptáte, zda byste měli investovat do čištění vody v domácnosti. Teče přece rovnou z kohoutku, kontrolují ji hygienici a na první pohled je zcela průzračná. Co jí tedy chybí?

235×
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Vaření.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

V případě pitné vody je odpověď jednoznačná - nechybí jí nic, ale může obsahovat látky navíc. A ty při pravidelném pití vody, kterou neupravil žádný vodní filtr, mohou vyvolat zdravotní problémy. Například nadměrné množství chlóru poškozuje močový měchýř, přidává práci ledvinám a pomalu a nenápadně poškozuje i močové cesty. Hrubé znečištění, kousky rzi a mikroplastu se usazují ve vnitřních orgánech a narušují jejich činnost. Zbytky léků a jiné chemické látky ve vodě mohou ovlivnit zdraví člověka různými způsoby. Pokud chcete mít jistotu, že vy a vaše rodina pijete bezpečnou a zdravou vodu, ale současně nechcete investovat do koupě příliš mnoho finančních prostředků, tak právě pro vás je tu filtrační konvice.

Filtrační konvice Aquaphor Provance Zdroj: www.cistavoda.cz

Toto jednoduché zařízení funguje jako filtr na vodu, přes který se přelévá každá kapka, kterou vypijete. Konvice je dostatečně malá a finančně nenákladná na to, abyste na vlastní kůži vyzkoušeli benefity čištění vody dříve, než koupíte větší filtr na pitnou vodu. Ten může být připojen k vodovodnímu kohoutku nebo zabudovaný v kuchyňské lince.

Jaké jsou další výhody filtrační konvice?

1. Chutnější voda. Úprava vody zajistí, že tato životodárná tekutina bude čistá a zdravá. Před koupí konvice si pozorně i uživatelské recenze, abyste získali praktické názory na chuť vody po filtraci. Obecně platí, že z vody se ztratí nepříjemný zápach i chuť chlóru. Některé konvice však způsobují mírnou hořkost vody, proto si před koupí ověřte, jak je na tom váš favorit.

2. Pohodlí. Konvice byla navržena tak, aby bylo její používání co nejjednodušší. Vodu do ní pouze nalijete a počkáte pár sekund nebo pár minut na její vyčištění. Po přefiltrování nemusíte vodu přelévat do jiné nádoby, pohodlně si ji nalijete přímo z konvice do poháru. Snese i chlad a klidně ji můžete skladovat v chladničce. Většina konvic je navíc vybavena digitálním indikátorem, který vám oznámí, kdy je potřeba vyměnit filtr.

3. Odstranění škodlivých látek. Filtrováním se odstraní bakterie, olovo, chlór, arsen, železo, zbytky léků a hrubé nečistoty.

4. Ekologičnost. Jedním z největších nepřátel naší planety jsou jednorázové plasty. Plast sám o sobě není špatným materiálem, je lehký, odolný a nerozbitný - proto jsou z něj často vyrobeny i filtrační konvice. Problémem jsou plastové láhve s vodou na jedno použití, které se hromadí v našich odpadky koších. Filtrační konvice tento problém jednoduše vyřeší a namísto desítek lahví s čistou vodou v ní pouze jednou měsíčně vyměníte malý filtr.

Benefity užívání filtrační konvice jsou nepopiratelné. Jde o základní lidskou potřebu - přijímání vody - proto je přirozené, že chceme, aby byla co nejzdravější a naprosto čistá. Filtrační konvice mohou být vaším novým oblíbeným společníkem v kuchyni. Dáte jim šanci?

 

 

user-icon

autor Kubik

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2021. Všechna práva vyhrazena